Bilgisayara çay döküldü

Hocam garantisi varsa hemen götürmekte fayda var.
Garantisi var fakat sıvı dökülmesi yüzünden garanti kapsamından çıkıyor diye biliyorum.
Çaya şeker atmadıysanız bir sıkıntı olmaz, kaç defa döktüm hala çalışıyor benimki.
Maalesef çay şekerliydi :(
Çadır şeklinde uzun bir süre bekletin tüm sıvılar iyice boşalsın içinden. Hatta imkanınız varsa söküp içini temizleyin ya da temizletin. Çay bir de şekerli ise hep sorun çıkartır devrelerde. Mümkün olduğunda hızlı bir şekilde açtırıp temizletin, garantisi varsa servise gönderin.
Teşekkürler.Şuanda içini sökemiyorum.Yarın sabah bir teknik servise götüreceğim.
Biraz bekleyin. 4-5 saat falan, sonra açın. Eğer açılırsa biraz kullanın. Bir sorun falan varmış diye bakın. Hoparlörleri falan test edin. Bir sorun varsa servise verin.
4-5saat bekleyip açmaktansa direkt teknik servise göndermek daha mantıklı gibi.
Bu tarz şeyler elinden geliyorsa oksitlenmesini engellemek için alkolle temizlemelisin.
Ben içini açıp yapabileceğimi sanmıyorum.Benim parçalara zarar verme ihtimalim çaydan daha fazla
Elimden gelir diyorsan tamamen sök, sonra git 35lik bir Absolut al. Absolut alkol oranı yüksek diye diyorum. Aroma falan da yok dümdüz votka.

Tüm parçaları votka ile sil geri tak. Ha neden votka dersen bu saatte alkol alabileceğin bir yer olmadığını düşünüyorum. O yüzden alkol oranı en yüksek şeyle temizlemek harici bir seçeneğin yok.

Geçmiş olsun.

Sıvı teması var garanti mi kalmış :D
Elimden gelmez maalesef.Teşekkürler

Pirinç dolu kabın içine koy 1 gün beklet.
Tamam deniyorum.Teşekkürler

Güvenebileceğin bir tamirciye götür, çünkü uzun vadede her türlü sıkıntı çıkarır. Metallerin su ile teması sonucu korezyon oluşur, bu da devreleri bozar. Kısa devre oluşursa işlemciye kadar hasar alma ihtimali var, bu da bilgisayarı tamamen çöp eder. O yüzden Webtekno izleyip kendini uzman sanan kişilerin yorumlarına aldırma. (Kimseye sallamıyorum genelde birkaç saat bekle aç veya saç kurutma makinesiyle kurut düzelir diyen çok oluyor.) Anakartın özel bir bakımla temizlenmesi lazım. Ha ben uğraşamam zaten eski cihaz gittiği yere kadar diyorsan 3 gün bekle, sonra aç. Muhtemelen çalışır.
Yarın bir tanıdık akrabama götüreceğim.Şuan son olarak klavyenin olduğu kısımı ters çevirip pirinç serdim ve sabaha kadar bekletmem lazım anladığım kadarıyla.Maalesef eski bir cihaz değil.Daha 2-3aylık şuan fiyatı 36k

Arkadaşlar bi ekleme yapayim.Anlık olarak pc kendini açmış klavyede çoğu tuş çalışmıyor.Bazıları temassızlık yapıyor.Mouse ile kapatmak zorunda kaldım.Klavye pirinçte durmaya devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı