Bilgisayara çay döküldü

Benim öyle şeylerle ilgili bigim yok yani klavyeyidde sökemem yakınımda tanıdığımda yok ters çevirip bekletiyim mi testi yaptıktan sonra babam bugün Ankara'dan gelecek acil servise veririz.
Bilgisayarı baban yanına gelene kadar kapalı tut, hiç açma. Baban gelince beraber PC'yi teknik servise götürürsünüz çay döküldü diye. Umarım sıkıntı çıkmaz çünkü bu kullanıcı hatası, masraf çıkaracaktır.

Teknik bilgim yok ama yaşadıklarımdan pay çıkarabilirsin.
Ben fareme baya çay dökmüştüm ama beş dakika sonra kendine gelmişti. Muhtemelen çayımın şekersiz olması sayesinde hasarsız atlatmıştım.

Başka bir anımı daha anlatayım. Ablam laptopta oynarken bir bardak kolayı klavyeye dökmüştü. Şok halinde 10 saniye falanda bekletmişti öyle. Baya baya bozulmadı laptop, sadece koladaki şekerden dolayı tuşlar yapış yapış olmuştu. :D Şeker zararlı, bırakın.

İyi sosyaller. Az önce benden bir parça eksildi gibi oldu konu açayım dedim.
Neyse, canlı dersteydim bilgisayarımın yanında çay vardı, soruyu çözdükten sonra mikrofonumu kapatayım derken çay döküldü. Klavyeyi direk önce peçeteyle sildim havaya kaldırdım ters tuttum ve ters tutarak mutfağa götürdüm. Annemden bez istedim daha sonra annem isteyince bilgisayarı ona verdim o iyice ildi klavyeyi yüzeysel olarak. Daha sonra vakit kaybetmeden canlı derse yeniden girdim. Götürürken resmen her parçanın ismi aklıma geldi :(.
HP PC Hardware Diagnostics | HP® Türkiye bu programı yükleyeyim mi? Sorunları buluyor sanırım. Sağ tıkla yönetici yaparsam VAC veya BattleEye tarafından hile algılanılır mı?
Lütfen cevap verin.

Eğer bilgisayarına zarar gelmesini istemiyorsan açıp iyice temizlemen lazım sıvının Anakart'a gitmemesi gerek. Tekrardan geçmiş olsun.

Zararı zaten vermişsin. Anlayan birine vermen ve onun yapması en iyisi.

Agga çevremde anlayan biri yok.

Teknik bilgim yok ama yaşadıklarımdan pay çıkarabilirsin.
Ben fareme bayağı çay dökmüştüm ama beş dakika sonra kendine gelmişti. Muhtemelen çayımın şekersiz olması sayesinde hasarsız atlatmıştım.

Başka bir anımı daha anlatayım. Ablam laptopta oynarken bir bardak kolayı klavyeye dökmüştü. Şok halinde 10 saniye falanda bekletmişti öyle. Baya bayağı bozulmadı laptop, sadece koladaki şekerden dolayı tuşlar yapış yapış olmuştu. :D şeker zararlı, bırakın.

Biraz daha rahatlattı acaba bir şey olur mu düşüncem birazda şeyden kaynaklı HP Omen klavyeleri su geçirmez diye biliyorum HP mühendislerinin bunu göz önünde bulundurarak yaptıklarını biliyorum yanlış mı biliyorum ama yine de anakarta zarar gelirse gg.

Bilgisayarı baban yanına gelene kadar kapalı tut, hiç açma. Baban gelince beraber PC'yi teknik servise götürürsünüz çay döküldü diye. Umarım sıkıntı çıkmaz çünkü bu kullanıcı hatası, masraf çıkaracaktır.

Ama doping hafıza'dan ders çalışmam gerek. Programımı zaten zar zor yetiştiriyorum. Test yapayim mi açık duracak test esnasında :(.
Linkteki hangi versiyonu indiriyim?

Ama doping hafıza'dan ders çalışmam gerek. Programımı zaten zar zor yetiştiriyorum. Test yapayim mi açık duracak test esnasında :(.
Linkteki hangi versiyonu indiriyim?
Hocam kapalı tutmanız lazım diyoruz, hâlâ açık tutma peşindesiniz. Bir testi salın. Sonra yapın onu. Yapmanız gerekenleri başka bir cihazdan halledin.

Buradan indireceksiniz. Zaten bir seçenek var. Ek olarak bu bir program falan değil. Bu test çalışırken hiçbir işlem yapamazsınız. Bilgisayar açılırken ESC'ye basacak, oradaki sekmeden F2'ye basarak HP Diagnostics ekranına gireceksiniz. Oradan Kapsamlı Sistem Testi yapmanız lazım. Ondan sonra bir 3 saat sistemde bir şey yapamayacaksınız. Bu arkada çalışacak bir program gibi bir şey değil.

Hocam kapalı tutmanız lazım diyoruz, hâlâ açık tutma peşindesiniz. Bir testi salın. Sonra yapın onu. Yapmanız gerekenleri başka bir cihazdan halledin.

Buradan indireceksiniz. Zaten bir seçenek var. Ek olarak bu bir program falan değil. Bu test çalışırken hiçbir işlem yapamazsınız. Bilgisayar açılırken ESC'ye basacak, oradaki sekmeden F2'ye basarak HP diagnostics ekranına gireceksiniz. Oradan kapsamlı sistem testi yapmanız lazım. Ondan sonra bir 3 saat sistemde bir şey yapamayacaksınız. Bu arkada çalışacak bir program gibi bir şey değil.

Tamam teşekkür ederim. Başka bir cihazdan yaparım o zaman yapacaklarını.

Buradan indireceksiniz. Zaten bir seçenek var. Ek olarak bu bir program falan değil. Bu test çalışırken hiçbir işlem yapamazsınız. Bilgisayar açılırken ESC'ye basacak, oradaki sekmeden F2'ye basarak HP diagnostics ekranına gireceksiniz. Oradan kapsamlı sistem testi yapmanız lazım. Ondan sonra bir 3 saat sistemde bir şey yapamayacaksınız. Bu arkada çalışacak bir program gibi bir şey değil.

Bu test indirdikten sonra her açılış ekranında yan-yana diye çıkacak mı peki? İndirdikten ve testi yaptıktan sonra kaldırsam olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı