Bilgisayarıma çay döküldü

Şekersiz çay, kurutma vurdum. Bekleyeceğim bakalım. ☹️

Bu arada web siteleri yapiyorum JS ile falan. Linux tam benlik, 3 yillik sıkı dostuz.

Ben açıkçası windowsçuyum Ubuntu'da NVIDIA driver kurim derken terminala kod yazmaktan programmer oldum resmen sonra geri Windows'a döndüm ama Linux'ta Vulkan teknolojisi ile CS Windows'a göre daha performanslı.

Linux,macos,windows. Hepsinin kendi alanında artıları ve eksileri var. Fanboyluk yapmak saçma ve gereksiz. Biz son kullanıcı olarak, ihtiyaçlarımız doğrultusunda doğru ürüne karar vermeliyiz. Sonuçta hepsi bizim için üretildiler.

Az once Windows'culara karsi GNU/Linux'u kahramanca savunurken, tartismamiz olaya moderatorun el atmasiyla son buldu.

Tartisma esnasinda beddua almistim, dualari kabul oldu sanirim.

Windowscularla tartismayin dostlarim, bilgisayarim çöp oldu. Artik ne GNU/Linux'um var ne de Windows var. 💀
Çöp olarak bakıp gözden çıkarıyorsanız yıkamanızı tavsiye ederim. Benim masaüstünün kasasına nescafe dökülmüştü. Şekeri gitsin diye ıslanmayan parçaları söktükten sonra duş telefonuyla bir güzel yıkamıştım.
Ardından doğalgazı en kısıkta açıp peteğin üzerine koydum , 2 gün boyunca ara ara saç kurutma makinesinin soğuk ayarında tam fan hızıyla aralardaki suları itip tekrar kalorifere bıraktım. Ardında dua ederek parçaları takıp düğmeye bastığımda çalışmıştı.

Laptop ise çay dökülen parçaları söküp aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
Not: Bu kesinlikle yönlendirme değil tavsiyedir, sorumluluk kabul etmiyorum. 😊

Bir mala verilen değer her geçen gün biraz daha azalır ve parçalama, bozma gibi durumlara daha çok meyilli olursunuz. Bunun bir araştırması vardı bakabilirsiniz. Yani siz gerçekten Linux sevseydiniz o çayı gerekirse mutfakta yudumlayıp geri gelip sonra tekrar mutfağa gidip yudumlayarak bitirirdiniz fakat sanırım sizin için pek de önemli değil.

Ablamın laptopuna dökülmüştü halen çalışıyor. İyice kurumasını bekle, muhtemelen çalışır sadece klavye yapış yapış olabilir. Yeni klavye alıp kullanmaya devam edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı