Bilgisayara çeşitli kameralar bağlayarak eve kamera sistemi yapmak

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam dostlar, aklıma gelen fikir şu şekilde;
Dizüstü PC'lerdeki kameraları bilirsiniz. Eski laptoplardan o kameraları toplayıp + - data+ - kablolarını uzatıp evin çeşitli yerlerine yerleştirip onları evdeki sürekli açık bilgisayarıma bağlayıp. Sonrasında da o kameraları bir uygulama vasıtasıyla hem harddiskime kaydedip hem de ev dışında herhangi bir yerden ulaşabileceğim bir uygulama istiyorum. Sizlerin bildiğiniz dediğim gibi hem kayıt edip hem de kameralara güvenli bir şekilde internetten ulaşabileceğim bir uygulama var mıdır?

Dizüstü PC'lerdeki kameraları bilirsiniz. Eski laptoplardan o kameraları toplayıp + - data+ - kablolarını uzatıp evin çeşitli yerlerine yerleştirip onları evdeki sürekli açık bilgisayarıma bağlayıp. Sonrasında da o kameraları bir uygulama vasıtasıyla hem harddiskime kaydedip hem de ev dışında herhangi bir yerden ulaşabileceğim bir uygulama istiyorum. Sizlerin bildiğiniz dediğim gibi hem kayıt edip hem de kameralara güvenli bir şekilde internetten ulaşabileceğim bir uygulama var mıdır?

Bu kameraları bilgisayara bağlasanız dahi sistem tek kamerayı default olarak görecektir.
O yüzden birden fazla kamerada sorun çıkacaktır.

Bu kameraları bilgisayara bağlasanız dahi sistem tek kamerayı default olarak görecektir.
O yüzden birden fazla kamerada sorun çıkacaktır.

Hocam yıl 2022 ve bahsettiğimiz şey yazılım. Bu dediğiniz şey cidden size imkansız gibi geliyor mu? illaki bir çözümü olmalı!
Ayrıca Windows olacak diye bir şart yok herhangi bir işletim sistemi veya herhangi bir uygulama olabilir.

Dediğin sistemi 3 senedir falan kullanıyorum. Kendin yapabilirsin ve aşırı ucuza mal edersin. Bilgisayar sadece birini falan görmez, çatır çatır hepsini görür. Basit seviye İngilizcen varsa aşağıdaki video birebir olarak senin anlattığın, benim de 3 senedir kullandığım sistem :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğin sistemi 3 senedir falan kullanıyorum. Kendin yapabilirsin ve aşırı ucuza mal edersin. Bilgisayar sadece birini falan görmez, çatır çatır hepsini görür. Basit seviye ingilizcen varsa aşağıdaki video birebir olarak senin anlattığın, benim de 3 senedir kullandığım sistem :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bu kanalı yakından takip ediyorum ama videoyu görmemişim, anlaşılan öyle olduğunu sanıyormuşum. Videoyu hemen inceliyorum. Ayrıca bu kanalı vakiti olan herkesin bir incelemesini tavsiye ederim.

Hocam yıl 2022 ve bahsettiğimiz şey yazılım. Bu dediğiniz şey cidden size imkansız gibi geliyor mu? İllaki bir çözümü olmalı!
Ayrıca Windows olacak diye bir şart yok herhangi bir işletim sistemi veya herhangi bir uygulama olabilir.

İmkansız değil hocam teoride yapılabilir ama diğer taraftan 6 kameralı bir sistem kurmanın maliyeti ile buna harcayacağın para aynı olur ise neden bununla uğraşasın.
Ne kadar çalışacağı da belli değil.
@OMFG EPIC kullanıyor isen kaç para harcadığın bilgisini verebilir misin?
Duruma göre değerlendirecektir.

Dediğin sistemi 3 senedir falan kullanıyorum. Kendin yapabilirsin ve aşırı ucuza mal edersin. Bilgisayar sadece birini falan görmez, çatır çatır hepsini görür. Basit seviye İngilizcen varsa aşağıdaki video birebir olarak senin anlattığın, benim de 3 senedir kullandığım sistem :)

Perfect perfect... 😉

İmkansız değil hocam teoride yapılabilir ama diğer taraftan 6 kameralı bir sistem kurmanın maliyeti ile buna harcayacağın para aynı olur ise neden bununla uğraşasın.
Ne kadar çalışacağı da belli değil.
@OMFG EPIC kullanıyor isen kaç para harcadığın bilgisini verebilir misin?
Duruma göre değerlendirecektir.
Dandik bir laptop --- bütçenize göre. 1000 liralık da iş görür 5000 liralık da
5 adet laptop çıkması kamera --- 100 lira
3 adet 10 metre USB 2.0 repeater --- 350 lira
Kabloları videodaki gibi gizlemek istiyorsan 3-4 paket Sunfix --- 150/200 lira
Yok yine de istiyorsun ama pahalı diyorsan 1 kilo beyaz alçı 5 lira

Dandik bir laptop --- bütçenize göre. 1000 liralık da iş görür 5000 liralık da.
5 adet laptop çıkması kamera --- 100 lira.
3 adet 10 metre USB 2.0 repeater --- 350 lira.
Kabloları videodaki gibi gizlemek istiyorsan 3-4 paket sunfix --- 150/200 lira.
Yok yine de istiyorsun ama pahalı diyorsan 1 kilo beyaz alçı 5 lira.

Bence değmez.

Dandik bir laptop --- bütçenize göre. 1000 liralık da iş görür 5000 liralık da.
5 adet laptop çıkması kamera --- 100 lira.
3 adet 10 metre USB 2.0 repeater --- 350 lira.
Kabloları videodaki gibi gizlemek istiyorsan 3-4 paket sunfix --- 150/200 lira.
Yok yine de istiyorsun ama pahalı diyorsan 1 kilo beyaz alçı 5 lira.

Hocam gizlemekle ilgili bir sorunum yok zaten

Koyacağım yerler rahatsız etmeyeceği yerler,

Kablo elimde yeterince var,

Elimde harici iki kamera onun dışında da iki tane kullanmadığım eski laptopum var,

Bilgisayar olarak çoğunluk zaman hep uykuda bıraktığım Lenovo Z5070 laptopumu kullanmayı planlıyorum,

USB çoklayıcı vs var onlar da sorun olmayacağına göre şu durumda bu sistemin bana maddi olarak bir gideri yok.

Ayrıca @OMFG EPIC hocamın dediği uygulamayı kurdum harici kameralarımla bir sorun yaşamadan çalıştırdım uygulamayı, şimdi internet üzerinden izleme olayını nasıl yapabileceğimi çözmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı