Bilgisayara virüs girince ne yapmak lazım?

PC açılmıyosa şunu söyleyeyim, yanmış olabilir bence. Tabii ben öyle düşünüyorum. Ha bir de benim PC'ye virüs girdiğinde Avast yardımcı oldu. Bir de şu var; Eset ve Malware Hunter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat abi ben şu antivirüs programlarını kurdum. Bu Kaspersky Rescue 10'u kuramadım.
Bak ilk olarak şunu anla kurulan bir şey değil kaç kere söylemek gerekli bunu anlaman için?
Link veriyorum hatalı dediğin için ona da bakmıyorsun.

Kaspersky Rescue uygulayacaksan yeni rehberdekini indireceksin.

[Rehber] Kaspersky Rescue 2018

Bak ilk olarak şunu anla kurulan birşey değil kaç kere söylemek gerekli bunu anlaman için?
Link veriyorum hatalı dediğin için ona da bakmıyorsun.
Ya mübarek ben de biliyorum kurulan bir şey olmadığını ama başka bir kelime bulamıyorum anlatmaya. BIOS'a girdim sonra oradan boot menüsünden UEFI: Sandisk Cruzer Blade seçeneğine tıkladım sonra yazılar geldi. Bir işletim sistemi gibi bir şey açıldı, oradan scan tuşuna bastım 51 threats found yazıyordu, hepsini delete olarak işaretledim. Sonra da Windows'u açtım. Doğru mu yapmışım Murat abem?

Sonra da Windows'u açtım. Doğru mu yapmışım Murat abim?
Evet doğru yapmışsın. Şimdi MBAM kurup sistemi tarat ardından sfc /scannow yap düzelmiş olması lazım her şey.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı