Bilgisayara giren virüs para istiyor

MONSTER6364

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma virüs girdi format attım ama virüsü üreten kişi bana mail ile şifrelerimi attı içinde bir PDF vardı. Okudum benden 850$ degerinde Bitcoin istiyor cüzdan ID'si yollamış maildeki şifreleri kullanmıyorum ama yine de yazayım dedim, sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma virüs girdi format attım ama virüsü üreten kişi bana mail ile şifrelerimi attı içinde bir PDF vardı. Okudum benden 850$ degerinde Bitcoin istiyor cüzdan ID'si yollamış maildeki şifreleri kullanmıyorum ama yine de yazayım dedim, sizce ne yapmalıyım?

Zaten kullanmıyorsanız format atın geçin.
Eğer aralarında önemli şifreleriniz varsa telefonunuzdan şifrelerinizi değiştirin, iki faktörlü doğrulamayı aktif edin ardından format atın.

Edit: Zaten format atmışsınız tekrar okuyunca gördüm :D

Tüm şifreleri değiştirin. Varsa 2FA açın. Niye para ödeyeceksiniz. Bazı sağlam virüsler formatlada gitmiyor. USB ile sıfırdan kurmak en iyisi.

Tüm şifreleri değiştirin. Varsa 2FA açın. Niye para ödeyeceksiniz. Bazı sağlam virüsler formatlada gitmiyor. USB ile sıfırdan kurmak en iyisi.
Hocam formatla geçmiyor derken bana da rat girmişti daha önce, format attım tabi usb ile bios üzerinden boot ederek bu şekilde rat virüsün silinmeme ihtimali var mıdır? Şimdilik bilgisayarda problem yok gibi. Sizin kastettiğiniz formatla gitmemesi nedir? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı