Bilgisayara kendi yaptığım fidye virusu bulaştı ve dosyaları kurtaramıyorum

Telefonunuzdan chat GPT'ye kaydoldugunuz hesap ile chat GPT'ye giriş yapın. Önceki mesajları görüntüleyebiliyordunuz oradan key e bakın.

Diğer dosyalarımı kurtardım sadece ".txt" dosyalarını kurtaramadım şifre çözücüyü oluşturdum ama şifreleme sırasında bir hata oluştuğundan ".txt" dosyalarının şifresi çözülmüyor bu hata için yardım eder misiniz?

Olay geçen gün ChatGPT'yi dolandırmamla başladı fidye virüsünü ChatGPT'ye yaptırdım sonra ( Python olarak ) kütüphaneler eksik sanıp virüsü açtım. ( amacım hangi kütüphanenin indirileceğini öğrenmekti ) sonra ters tepti masaütüne "key. Key" adlı bir dosya geldi fidye virüsü belgeleri ras algoritması ile şifreledi ve ben dosyalarıma erişemiyorum ras anahtarı mevcuttu ama O'da şifrelendi :) şu an gülmekten çatlıyorum abi olaya mantıklı bakamıyorum bir öneri verin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah cezanı vermiş kardeşim 🙂

Ne profili sen ne diyorsun profil kişiye ve tarza özel başkasını ilgilendirmez.

Konuya saçma mesaj gelmesin.

Maalesef benim uzantım ".key" ve konuda bulunmuyor son durum virüsü sildim şimdi şifrelenen ".txt" dosyalarımı kurtarmaya çalışıyorum ".txt" dosyasının içindeki yazılar şifrelenmiş onu çözmeye çalışacağım.

Reis tony stark'mısın be💀

Olay geçen gün ChatGPT'yi dolandırmamla başladı fidye virüsünü ChatGPT'ye yaptırdım sonra ( Python olarak ) kütüphaneler eksik sanıp virüsü açtım. ( amacım hangi kütüphanenin indirileceğini öğrenmekti ) sonra ters tepti masaütüne "key. Key" adlı bir dosya geldi fidye virüsü belgeleri ras algoritması ile şifreledi ve ben dosyalarıma erişemiyorum ras anahtarı mevcuttu ama O'da şifrelendi :) şu an gülmekten çatlıyorum abi olaya mantıklı bakamıyorum bir öneri verin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi ben de kendi Ransomware'imi kodluyorum ama onun da bir açığı da var ve abi😄
Ben de öyle şeyleri bu projede yaşadım ama sanal makine üzerinden yaptığım için sıkıntı olmamıştı. İsteğinize bağlı ama bence sanal makinede düzenleme daha mantıklı bir seçim. Ne kadar güç yerse yesin.

Başka bir PC'de bu ras algoritmasını çözecek bir şey tasarlayıp onu da virüslü PC'de güvenli modda çalıştıramaz mısın? Hem bilmediğimden, hem de işe yarayabilir diye soruyorum.

"İçerik üreticisiyim" dedin ya abi, aklıma hamza pekdoğan geldi. Eğer sen oysan seni takip ettiğimi bil istedim.

Abi bu arada müsat bir zamanda ras algoritmasını kodunu boş bir vakitte bana gönderebilir misin?

Şu an bilgisayardan virüsü temizledim dosyalarımı kurtardım ama 15 tane ".txt"dosyam şifreli kaldı onları da tam şifrelememiş ve içerik bozulmuş olduğundan kurtaramıyorum acaba o dosyaları yeniden şifrelesem o dosyaları kurtarabilir miyim? Aklımda çılgın sorular.

@202 hocam bu şifreli doyaları Linux ortamında kurtarabilir miyiz?

Şu an bilgisayardan virüsü temizledim dosyalarımı kurtardım ama 15 tane ".txt"dosyam şifreli kaldı onları da tam şifrelememiş ve içerik bozulmuş olduğundan kurtaramıyorum acaba o dosyaları yeniden şifrelesem o dosyaları kurtarabilir miyim? Aklımda çılgın sorular.

@202 hocam bu şifreli doyaları Linux ortamında kurtarabilir miyiz?

Söyleyebileceğim çözümler:

Linux ile Windows'un bu konuda çok farkı yok.
Bu durumu yazdığınız kod ile birlikte chat GPT'ye sorun.
Dizinler ile teker teker txt dosyalarını seçin.

Abi ben de kendi Ransomware'imi kodluyorum ama onun da bir açığı da var ve abi😄
Ben de öyle şeyleri bu projede yaşadım ama sanal makine üzerinden yaptığım için sıkıntı olmamıştı. İsteğinize bağlı ama bence sanal makinede düzenleme daha mantıklı bir seçim. Ne kadar güç yerse yesin.

Başka bir PC'de bu ras algoritmasını çözecek bir şey tasarlayıp onu da virüslü PC'de güvenli modda çalıştıramaz mısın? Hem bilmediğimden, hem de işe yarayabilir diye soruyorum.

"İçerik üreticisiyim" dedin ya abi, aklıma hamza pekdoğan geldi. Eğer sen oysan seni takip ettiğimi bil istedim.

Abi bu arada müsat bir zamanda ras algoritmasını kodunu boş bir vakitte bana gönderebilir misin?

İşte aradığım yorum dostum sanal makinem vardı ben cihazdaki Anti-Virüs'lere güvendim ama hata etmişim neyse ben hamza pekdoğan değilim ama kanalımda onun videoları gibi içerikler üretiyorum kendi kodladığın projede ne açığı var? Bu arada bilgisayardaki virüsü sildim ve dosyalarımın çoğunu kurtardım ama 15 tane ".txt" dosyam kaldı onları tam şifrelememiş ve dosyalar kalmış ve yarı şifrelenmiş dosyalarımı kurtaramadım onları kurtarmak için tekrardan şifrelemeyi deneyeceğim (sanal makineda :) )
Olmadı Linux ortamında bunları çözmeye çalışacağım ras özel anahtarını verebilirim istersen.
Yorumunu sevdim bende böyle fazlasıyla kod ve uygulama var senin projendeki açığı söyle yardımcı olayım :) istediğin konuna beni etiketleyebilirsin bu işle uğraşanları görmek ne güzel :)

Söyleyebileceğim çözümler:

Linux ile Windows'un bu konuda çok farkı yok.
Bu durumu yazdığınız kod ile birlikte chat GPT'ye sorun.
Dizinler ile teker teker txt dosyalarını seçin.

Windows ve Linux konusunda bazı eksiklerin var eğer başına böyle bir durum gelirse Linux üzerinden kolayca halledebilirsin sorununu çünkü açık kaynaklı ve bu işler için tasarlandı özelliklede Kali Linux. Chat GPT'ye soruyorum ama istediğim kodları vermiyor bende kendim yazacağım kodları yorumun için teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı