Bilgisayara kolonya döküldü ve açılmıyor

Kuzey bayra

Yoctopat
Bilgisayara kolonya döküldü saç kurutma makinesi ile 1-2 dakika beklettim değişik harfler yazmaya başladı. Klavye 5 dakika sonra normal haline düzeldi tekrar bozuldu. Ben de prizi falan her şeyi çıkarıp ters çevirdim yaklaşık 1 saat kaldı sonradan açmayı denedim hiç açılmıyor.

Bilgisayara kolonya döküldü saç kurutma makinesi ile 1-2 dakika beklettim değişik harfler yazmaya başladı. Klavye 5 dakika sonra normal haline düzeldi tekrar bozuldu. Ben de prizi falan her şeyi çıkarıp ters çevirdim yaklaşık 1 saat kaldı sonradan açmayı denedim hiç açılmıyor.

Hocam bilgin varsa parçalari sök oda sicakliginda beklet şansin varsa bir ihtimal diyorum yoksa geçmiş olsun.

Sıvı temasında saç kurutma makinesi tutmak yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Sıvıyı daha da derine ittiğiniz için çalışma ihtimali olabilecek cihazın fişini tamamen çekmiş olabilirsiniz. Sıvı teması sırasında bilgisayarın hemen kablosunu çekip uzağa fırlatın ve klavyesi aşağı bakacak şekilde ters çevirin. O şekilde birisinden yardım alıp klavyeyi kuru bezle silmeniz gerek.

Hocam kolonya uçucu yani oda sıcaklığında gaz haline dönüşen bir sıvıdır. Keşke saç kurutma makinesini çalıştırmasaydınız. Geri dönüşü olduğunu pek sanmıyorum ama birkaç gün bekletin.

Geri
Yukarı