Bilgisayara mining virüsü nereden bulaşır?

Evet öyle olmuş. Web siteye sadece tıklayıp bir şey indirmediğini iddia ediyorsun, bilgisayarım web siteden dolayı virüs kapmış olabilir mi diye soruyorsun. Kendini bu konularda eğit dostum, ukalalığın lüzumu yok :)
Niye yalan söylesin konuyu açan kişi, zaten nickname kullanılıyor, anonim olarak yazılıyor yazılan şeyler?

Bir tek dosya indirmeyle de virüs bulaşmıyor, üstte yazmıştım, insanlara da "kendini eğit, ukalalık" vesaire demeniz pek uygun değil.

Bir sürü kaynak da var sadece indirme ile bulaşmadığına dair. En basitinden Malwarebytes'ın yayınladığı makalelere bakabilirsiniz.

Niye yalan söylesin konuyu açan kişi, zaten nickname kullanılıyor, anonim olarak yazılıyor yazılan şeyler?

Bir tek dosya indirmeyle de virüs bulaşmıyor, üstte yazmıştım, insanlara da "kendini eğit, ukalalık" vesaire demeniz pek uygun değil.

Bir sürü kaynak da var sadece indirme ile bulaşmadığına dair. En basitinden Malwarebytes'ın yayınladığı makalelere bakabilirsiniz.
"Virüsler sadece indirmeden bulaşıyor" dediğim mesajı alıntılarsanız sevinirim, sanki öyle demişim gibi konuşuyorsun da :)

Arkadaş ukalalık yapıyor, bunu saygısızlık olarak algılayacağına yanlışını düzelten insanlarla düzgün konuşmayı öğrenebilir belki.

"Virüsler sadece indirmeden bulaşıyor" dediğim mesajı alıntılarsanız sevinirim, sanki öyle demişim gibi konuşuyorsun da :)

Arkadaş ukalalık yapıyor, bunu saygısızlık olarak algılayacağına yanlışını düzelten insanlarla düzgün konuşmayı öğrenebilir belki.
Üstte yazdığınızı gördüm sadece, önceden öyle dediğinizi fark etmedim, benim hatam, kusura bakmayın.

"Web siteye sadece tıklayıp bir şey indirmediğini iddia ediyorsun, bilgisayarım web siteden dolayı virüs kapmış olabilir mi diye soruyorsun."

Bundan o çıkarımı yaptım bu arada, öyle anlaşılıyor.

Sadece biraz kaba geldi yazdığınız şeyler, ondan öyle söyledim. Yoksa konu sahibinin de öyle yazması hoş değil tabii ki.

Geri
Yukarı