Çözüldü Bilgisayara monitör bağlamayınca Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozymoz

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 64GB (2x32) Ripjaws S5 DDR5 5600MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 1 TB 980 PRO
Ekran kartı
MSI RTX 4090 3XE
Anakart
MSI Z790 GAMING PLUS WIFI
İşlemci
Intel i7-14700KF
Bilgisayarımdan monitörün HDMI kablosunu çıkarıp çalıştırdığımda Windows açılmıyor. Daha sonra HDMI kablosunu taktığımda görüntü yok no signal diyor, reset attığımda hiçbir şey olmamış gibi açılıyor. Bilgisayarı veri merkezinde sunucu gibi barındıracağım. Monitör olmadan Windows'un açılmaması çok garip böyle bir sorunla ilk kez karşılaşıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dummy HDMI ile çözersin belki, ama görüntü vermese de açılması gerekiyor. Windows sürümüyle alakalı olabilir mi veyahut başka monitörde deneyebilir misin?
Dummy HDMI ile çözersin belki, ama görüntü vermese de açılması gerekiyor. Windows sürümüyle alakalı olabilir mi veyahut başka monitörde deneyebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dummy büyük ihtimalle çözecek, sipariş geçiyorum. Böyle birşeyden haberim yoktu teşekkürler. Ben Windows açılmıyor dedim ama daha boot ekranında da takılıyor olabilir görüntü olmadığından emin değilim. İkinci bir monitörle gün içinde deneyeceğim.

Rica ederim. Media server cihazlarla çalışıyorum, az da olsa belki yardımcı olabilirim denediklerinizi paylaşırsanız
Başka monitörde bağladım. Bilgisayarı kapattım, hdmi kablosunu çıkarıp bilgisayarı açtım, ne rdp ne ping çalışmadı. Bu sırada monitörü bağladım görüntü yoktu bilgisayarı açma kapama butonuna bir kere tıkladığımda kapandı bundan dolayı büyük ihitmalle boot tarafında takılıyor diye düşünüyorum. Kablo takılı olduğundan açtığımda görüntü geldi. Şunuda denedim bu arada hdmi kablosu takılıyken monitörü kapadım bilgisayarı açtım rdp ve pinglere cevap geldi. Büyük ihtimalle hdmi veya display porta yani ekran kartına birşey takılı olmasını istiyor. BIOS'da gpu ile ilgili bir ayar yok, keşke böyle birşseçenek ekleselerdi. 15 yıl önceki mavi bioslarda gpu seçenekleri vardı. :) Dummy bu işi çözcek gibi duruyor şimdi sipariş veriyorum çözserse konuya güncelleme geçeceğim. Ekran kartı 4090, bilgisayarı dgnde host edeceğim duumy'i 4k'mı almam gerekiyor yada 1080p duumy ile 4k duumy arasında ne fark vardır. DGN'de host edince rdp ile bilgisayara bağlanıp yöneteceğim. Bilgisayar da kendi yazılımlarımız için backend olarak yapay zeka sriptleri çalışacak.

Yani bana kalırsa 1920x1080P olan bir dummy al boşa 4K üretmeye çalışmasın. Tek tuşta kapanıyorsa evet henüz Boot bitmemiş demektir. Monitör kapalı olsa da bağlı kaldığında EDID bilgisi paylaşır yani bir EDID istiyor açılmak için onuda dummy ile çözücez farkettiyseniz dummy üzerinde de EDID yazar.

Yani bana kalırsa 1920x1080P olan bir dummy al boşa 4K üretmeye çalışmasın. Tek tuşta kapanıyorsa evet henüz Boot bitmemiş demektir. Monitör kapalı olsa da bağlı kaldığında EDID bilgisi paylaşır yani bir EDID istiyor açılmak için onuda dummy ile çözücez farkettiyseniz dummy üzerinde de EDID yazar.
Ürün az önce elime ulaştı sorun çözüldü. Tekrardan çok teşekkürler böyle bir cihazın varlığından haberim yoktu.

Aldığım ürün

Yeni konular

Geri
Yukarı