Bilgisayara ilk seferde açılmıyor

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba. Az önce bilgisayarımı açmak istedim. Power tuşuna bastım her şeyin ışığı yandı (monitör, klavye ve fare vb.) Fakat 5 saniye sürmeden kendi kendine kapandı. Az bir şey bekleyip tekrar bastım ve açıldı. Şu an sıkıntısız kullanıyorum, bir problem olur mu? Dün gece oyun indiriyordum ve CMD üzerinden otomatik kapatma komutu girmiştim. Kendi kendine kapandı doğal olarak. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Dün bir kullanıcı aynı sorun hakkında konu açmıştı. Kendisi kasa ve PSU hatta anakart da değiştiği halde sorunu çözemediğini belirtmişti. Yani sorun bunlarda olmayabilir.

Kendisini ve konuyu etiketleyeyim belki bir çözüme ulaşırsınız. Sorunlar benziyor çünkü.

@kutaykatran
Merhaba etiketlediğiniz için teşekkür ederim bu sorun bende sadece psu nun fişini çekince veya switcihini kapatıp açınca oluyor bir kere yaptıktan sonra daha sonraki normal kapatıp açışlarımda sorun olmuyor konudaki vida gevşetme önerisini henüz hala denemedim ayrıca bir yandan da akım korumalı priz almayı düşünüyorum

PSU da sorun olma ihtimali var fakat önce denemek lazım. Başka bir PSU elinizde varsa onunla deneyin ve açılışa bakın. Eğer normal açılırsa sorun PSU kaynaklı. Eğer yine aynı şekilde sorun yaparsa anakartta sorun olma ihtimali de var. Elinizde PSU yoksa yakındaki bir teknik servisten destek alabilirsiniz.

PSU da sorun olma ihtimali var fakat önce denemek lazım. Başka bir PSU elinizde varsa onunla deneyin ve açılışa bakın. Eğer normal açılırsa sorun PSU kaynaklı. Eğer yine aynı şekilde sorun yaparsa anakartta sorun olma ihtimali de var. Elinizde PSU yoksa yakındaki bir teknik servisten destek alabilirsiniz.
Eğer cevabınız bana ise PSU 1 günlük anakart ise 5 günlük anakart kendi ellerimle açıp taktım ve olabildiğim kadar nazik davrandım ve sorun şu ki bu sorun her iki anakartta ve her iki psu da da oluyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı