Bilgisayara Neshta virüsü girdi

caganturudu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayarda hiçbir şey yapmadığım halde Virus:Win32/Neshta.A adlı bir virüs bilgisayarıma girmiş ve kaynağında Zula yazıyordu. Bir anlam veremedim ama hiçbir şey yapamıyorum. Google açılmıyor, uygulama inmiyor, .exe gibi bir şey istiyor. Yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Arkadaşlar ben bilgisayarda hiçbir şey yapmadığım halde Virus:Win32/Neshta.A adlı bir virüs bilgisayarıma girmiş ve kaynağında Zula yazıyordu. Bir anlam veremedim ama hiçbir şey yapamıyorum. Google açılmıyor, uygulama inmiyor, .exe gibi bir şey istiyor. Yardımınıza ihtiyacım var.

Format atın. Nereden bulaştığını bilmiyorsanız crack dosyalar yüzünden olabilir.

Başka bir bilgisayardan USB diskinize Emsisoft isimli programı kurup tam tarama yapın. İşlem bitince karantinadaki tüm virüsleri silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun çözülmez ise format atmanız gerekebilir.

Bu rehberi yapmayı deneyin. Olmazsa Avast! ile tam tarama yapın.

Yanlış bilgi

Eğer yapabilirseniz format atın (eğer atamıyorsanız sonraki adımı da yapabilirsiniz), sonra flash belleğe Kaspersky Rescue Disk kurun ve bilgisayari taratın (tam tarama olsun). Tarama hızı sürücünüzün okuma hızına göre değişir.

Bu işlem için tasarlanmış, AVG'ye ait bir araç bulunuyor:
Bu aracı boş bir USB belleğe yükleyip hedef bilgisayarda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Öncesinde .exe olmayan önemli dosyalarınızı yedeklemeye çalışın. Gönderdiğim araç, çift tıkladığınız andan itibaren tarama yapmaya başlayacak ve otomatik olarak zararlıları temizleyecek. Zararlı tespit edildiğinde yeniden başlatmanızı isteyerek onarım işlemini gerçekleştirecek.
Lütfen sonuçlar hakkında bilgilendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı