Bilgisayara RAT bulaştı

clarkberk

Hectopat
Arkadaşlar arkadaşımla mesajlaşırken birden donmaya başladı PC. Discord'u kapatti. Adam kontrol ediyordu. Bende prizi çektim anında. Çok korkuyorum ne yapmalıyım gerçekten titriyorum.

Arkadaşlar tuhaf şeyler tekrar olursa monitöre kulaklık atabilir miyim?

resim_2022-09-24_001533686.png

Arkadaşlar bunlar normal mi?

Son düzenleme:
@clarkberk

@Dutchman hocamın önerdiği araçlar ile tarama yapın. Zararlılar varsa ortadan kaldıracaktır.

Benzer olay başıma geldi arkadaşın dediği yöntemi de yaptım hiçbir işe yaramadı :).
Rescue ve Kaspersky kullandım işi çözdüm artık internete güvenle bağlanabiliyorum sistemi de yormuyor iyi sosyaller. Burası hastaneymiş gibi virüs testi sonucu çıkmadan ne öneri yapıyorsunuz der iseniz de sonu aşağıdaki gibi olur.

1664120062662.png

1664119937226.png

Ne bileyim hocam ben arkadaşımla konuşurken pc donmaya başladı dc kapaninca RAT yediğimi anladım.

Arkadaşlar ben internetten ben hiçbir sey indirmem her şeyi Steam'den alırim nasıl olabilir böyle bir şey?
Bir şey indirmediyseniz RAT bulaşmazı imkansiz.

Ne yazıyor burada? Arkadaş daha bir tarama sonucunu atsın, tarama raporuna göre bir sonuca varalım gerekirse temiz kurulum önerilir. Daha tarama sonucu gelmeden format at diyorsunuz sonra düzgün oku diyorsunuz.

Alakası yok, RAT olup olmadığını bile bilmiyoruz sistemde. Hangi kaynağa dayanarak alınmıştır diyorsunuz?

Ah anlasalar hemen RAT hemen virus hemen format.

Geri
Yukarı