Bilgisayara RAT bulaştı

clarkberk

Hectopat
Arkadaşlar arkadaşımla mesajlaşırken birden donmaya başladı PC. Discord'u kapatti. Adam kontrol ediyordu. Bende prizi çektim anında. Çok korkuyorum ne yapmalıyım gerçekten titriyorum.

Bunu kullanın üstüne bir de malware ile taratın kesin çıkar ortaya. Kaspersky programının USB için olanını kullan ama önce sonra normalini dene. Her şey temizlendi ama benim içim yine rahat olmadığından format attım sadece önemli bilgileri diğer diske atıp.

Discord kapanması veya farklı bir uygulamanın kapanması RAT olduğunu göstermez. Herhangi bir sebepten tetiklenmiş olabilir. Sistemi açın ve aşağıdaki araçları hızlıca indirip tarama yapın.

@clarkberk Buradaki önerilen işlemleri uygulayın.

Arkadaşlar belki RAT değildir Kaspersky'de tarama temiz çıkınca internete girebilir miyim?

Benim önerilerimi uygulayın kesin kökten kurtulursunuz ekstra bir şey kullanmanıza gerek yok ESET, virus removal tool falan.

Arkadaşlar Kaspersky tam tarama yapacağım temiz çıkarsa internete gireceğim tuhaf bir şey olursa direkt format.

Bence siz garantiye alın, direkt bir Windows 11 22H2 formatı atın taramadan sonra.

Artı -1 Eksi
Ne bileyim hocam ben arkadaşımla konuşurken PC donmaya başladı DC kapaninca RAT yediğimi anladım.

Arkadaşlar ben internetten ben hiçbir şey indirmem her şeyi Steam'den alırim nasıl olabilir böyle bir şey.

Discord'dan gönderilen herhangi bir linke tıklamış olabilir misiniz?

Benim önerilerimi uygulayın kesin kökten kurtulursunuz extra bir şey kullanmanıza gerek yok ESET, VirusTotal remover falan.

Bence siz garantiye alın direk bir Windows 11 22H2 formatı atın taramadan sonra.
Yahu herşeye format önermeyi bırakın, disk kalmayacak yakında ortada. Attığım ekstra değil temel tarama araçları. VirusTotal remover adında bir şeyi de ilk defa duydum sizden.

Geri
Yukarı