Bilgisayara RAT bulaştı

clarkberk

Hectopat
Arkadaşlar arkadaşımla mesajlaşırken birden donmaya başladı PC. Discord'u kapatti. Adam kontrol ediyordu. Bende prizi çektim anında. Çok korkuyorum ne yapmalıyım gerçekten titriyorum.

Kardeşim ben direk format at mı demişim? Düzgün oku önce!
Bence siz garantiye alın direk bir Windows 11 22H2 formatı atın taramadan sonra.

Ne yazıyor burada? Arkadaş daha bir tarama sonucunu atsın, tarama raporuna göre bir sonuca varalım gerekirse temiz kurulum önerilir. Daha tarama sonucu gelmeden format at diyorsunuz sonra düzgün oku diyorsunuz.
Alınmıştır bile.
Alakası yok, RAT olup olmadığını bile bilmiyoruz sistemde. Hangi kaynağa dayanarak alınmıştır diyorsunuz?

Ama o uygulama şifreli?

Uygulama web tabanlı değildi sanırsam ve dosyayı isterse bir yere çıkartabiliyorsun ya da import edebiliyorsun bunu da yaptı ise zaten şifreli olayının anlamı kalmıyor.

@Dutchman ne yazıyor burada kardeşim?

Bunu kullanın üstüne bir de malware ile taratın kesin çıkar ortaya. Kaspersky programının USB için olanını kullan ama önce sonra normalini dene. Her şey temizlendi ama benim içim yine rahat olmadığından format attım sadece önemli bilgileri diğer diske atıp.

Yahu herşeye format önermeyi bırakın, disk kalmayacak yakında ortada. Attığım ekstra değil temel tarama araçları. VirusTotal remover adında bir şeyi de ilk defa duydum sizden.
Katılıyorum.
Ne yazıyor burada? Arkadaş daha bir tarama sonucunu atsın, tarama raporuna göre bir sonuca varalım gerekirse temiz kurulum önerilir. Daha tarama sonucu gelmeden format at diyorsunuz sonra düzgün oku diyorsunuz.
Kesinlikle.
Alakası yok, RAT olup olmadığını bile bilmiyoruz sistemde. Hangi kaynağa dayanarak alınmıştır diyorsunuz?
Haklısınız.

Uygulama web tabanlı değildi sanırsam ve dosyayı isterse bir yere çıkartabiliyorsun ya da import edebiliyorsun bunu da yaptı ise zaten şifreli olayının anlamı kalmıyor.

Anında Rescue disk önermek saçma. Ciddi bulaş varsa kullanılabilir bir araç. Ayrıca uzun bir yol.

Arkadaşın virüs tarama sonucunu gösterir misiniz bana? Format aşamasına geçtiğinize göre attığınız Rescue Disk adımı işe yaramamış demektir?

Daha sisteme tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz bile. Ciddi bulaş olsaydı sistem açılışından ve işletim sisteminin kararlılığından net bir şekilde anlaşılırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı