Bilgisayara SSD ve RAM güncellemesi yapmak

TheCanke

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben iMac 21" 2017 kullanıyorum. İlk aldığım zaman fazla aram yoktu ve HDD'li olarak almıştım fakat SSD vs HDD videolarını izlediğimde aşırı fark gördüm ve RAM miktarı da yetersiz kalıyor. Bu yüzden SSD ile RAM miktarını değiştirmek istiyorum.

SSD için Samsung 870 EVO 1 TB / 500 GB düşünüyorum. Şu an sadece 85 - 90 GB kullanıyorum 500 GB benim için yeterli olabilir. Ayrıca bilgisayarıma hiçbir zarar gelmemesi için Apple yetkili servisinde yaptırmak istiyorum? Servis fiyatı ne kadardır? Hangi SSD'ya da RAM markaları seçenekleri var? Bilenler görüşlerini bildirirlerse sevinirim. Bu arada başka bir iMac ile güncellemeli miyim? RAM için önerilerde bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın laptop DDR3 RAM mi yoksa DDR4 RAM mi destekliyor.
Ve en fazla kaç RAM MHz destekliyor anakartın ve işlemcin.

Merhaba ben iMac 21" 2017 kullanıyorum. İlk aldığım zaman fazla aram yoktu ve HDD'li olarak almıştım fakat SSD vs HDD videolarını izlediğimde aşırı fark gördüm ve RAM miktarı da yetersiz kalıyor. Bu yüzden SSD ile RAM miktarını değiştirmek istiyorum.

SSD için Samsung 870 EVO 1 TB / 500 GB düşünüyorum. Şu an sadece 85 - 90 GB kullanıyorum 500 GB benim için yeterli olabilir. Ayrıca bilgisayarıma hiçbir zarar gelmemesi için Apple yetkili servisinde yaptırmak istiyorum? Servis fiyatı ne kadardır? Hangi SSD'ya da RAM markaları seçenekleri var? Bilenler görüşlerini bildirirlerse sevinirim. Bu arada başka bir iMac ile güncellemeli miyim? RAM için önerilerde bulunabilir misiniz?

Vallahi önerim şu olabilir gidip abidik gubidik markalardan alma bilindik herkesin kabul gördüğü güzel markalardan al :D

Corsair RAM alabilirsiniz. Gayet hızlıdır.

Corsair dışında ki bütün RAM'ler yavaş zaten ya o yüzden hiç kimse Corsair dışında almıyor sjs :D
bende Corsair RAM var ama dediğin çok mantıksız her RAM düzgün bir şekilde üretildiyse performansı verir zaten Corsair dışında. XPG, Kingston, Adata, HyperX, silicon Power, G.Skill, Patriot, Thermaltake, Gigabyte gibi güzel markaların RAM'leri de var sanki diğer markalardan hiç yokmuş gibi söylüyon ayıp ediyorsun.

Kullandığın laptop DDR3 RAM mi yoksa DDR4 RAM mi destekliyor.
Ve en fazla kaç RAM MHz destekliyor anakartın ve işlemcin.
DDR4 destekliyor . Ram 2400 Mhz , İşlemci 3.0 GHz Intel i5 . Detaylı bilgi için : iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2017) - Teknik Özellikler bakabilirsin . Bu arada yapılandırma seçeneğinde maksimum 512 GB SSD , 16 GB Ram diyor fakat bu genel olarak mi yoksa o zamanlar satışta olduğu konfigürasyon özelliği mi bilmiyorum . Öyleyse de 512 GB SSD ve 16 GB Ram işimi görür.
Orjinal serviste bundan daha pahalı olabilir haberin olsun.
Apple olmasa da güvenilir , işini iyi yapan bir yere götürmek istiyorum bunun hakkında tavsiyen var mı ? Ben 41 Burda Avm Troy Mağazasından almıştım
Vallahi önerim şu olabilir gidip abidik gubidik markalardan alma bilindik herkesin kabul gördüğü güzel markalardan al :D
Yaptırmak için bir yer önerebilir misin ?

Son düzenleme:
DDR4 destekliyor. RAM 2400 MHz, işlemci 3.0 GHz Intel i5. Detaylı bilgi için: iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2017) - Teknik Özellikler bakabilirsin. Bu arada yapılandırma seçeneğinde maksimum 512 GB SSD, 16 GB RAM diyor fakat bu genel olarak mi yoksa o zamanlar satışta olduğu konfigürasyon özelliği mi bilmiyorum. Öyleyse de 512 GB SSD ve 16 GB RAM işimi görür.

Apple olmasa da güvenilir, işini iyi yapan bir yere götürmek istiyorum bunun hakkında tavsiyen var mı? Ben 41 burada AVM troy mağazasından almıştım.

Yaptırmak için bir yer önerebilir misin?

Ben fakirim 15 yaşım hiç Mac bookum olmadı abi hiçbir şey öneremem.

Yeni konular

Geri
Yukarı