Bilgisayara su döküldü

iskoo

Centipat
Daha fazla  
Oncelikle merhaba, odamın tozunu alırken masamun üstündeki kokuyu kaldırıken elimden kayıp kasanın ızgara bolumunde içine dokuldu, 25 ML falan dokuldu fakat sadece ekran kartında, SSD, azıcık bir de anakartta vardı. Fön makinesının soguk tarafıyla suyu kurutmaya çalıstım biraz kurudu fakat ne yapacagımı bilmiyorum bana destek olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle merhaba, odamın tozunu alırken masamun üstündeki kokuyu kaldırıken elimden kayıp kasanın ızgara bolumunde içine dokuldu, 25 ML falan dokuldu fakat sadece ekran kartında, SSD, azıcık bir de anakartta vardı. Fön makinesının soguk tarafıyla suyu kurutmaya çalıstım biraz kurudu fakat ne yapacagımı bilmiyorum bana destek olur musunuz?
Hocam kılavuz falan varsa bakın. Anakarta girmeden oksit olmasın.

İyice kurutuğu sürece bir sorun olmaz.

Bütün parçaları sök fön makinesiyle iyice kurut 1 gün açma. (edit ara yerlere fön makinesini tutma su iyice içeriye girmesin)

Kuru bez ile iyice sil daha sonra kasayı yana yatırıp ıslanan kısımların üzerine kuru havlu serin onun üzerine de bir miktar pirinç koyun kasanın kapağını kapatıp ertesi güne kadar bekleyin. Çok fazla sıvı dökülmediğinden bir şey olacağını sanmıyorum merak etmeyin.

Eğer bir sıkıntı olursa (büyük bir sıkıntı) servise gönderirseniz yüklü bir anakart masrafı gelebilir. Ben gazoz döküp 3 hafta bir şey yapmadım. BIOS güncellemiştim. Başarılı olmuştu fakat bilgisayar ondan sonra açılmamıştı. Yaptırıyorum maalesef.

Eğer bir sıkıntı olursa (büyük bir sıkıntı) servise gönderirseniz yüklü bir anakart masrafı gelebilir. Ben gazoz döküp 3 hafta bir şey yapmadım. BIOS güncellemiştim. Başarılı olmuştu fakat bilgisayar ondan sonra açılmamıştı. Yaptırıyorum maalesef.
*Fazla döküldüyse*

Geri
Yukarı