Bilgisayara trojan girdi

MustiROLA

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dün bilgisayarıma korsan programlar kurmuştum. Çoğu çalıştı Kaspersky bir şey bulamadı ama son indirdiğimde çok sağlam bir trojan yedim. Kaspersky ilk truva atı uyarısı verdi daha sonra trojan uyarıları verdi. Virüs tam System 32'yi siliyordu Kaspersky virüsleri sildi. Daha sonra tarama da yaptı ayrıca gelişmiş korumaya da almıştı. Ben şu an da bilgisayarımda eskiden olan Steam, Spotify, Epic Games vb. uygulamalara girebiliyorum sizce verilerim çalınmış mıdır?

Dün bilgisayarıma korsan programlar kurmuştum. Çoğu çalıştı Kaspersky bir şey bulamadı ama son indirdiğimde çok sağlam bir trojan yedim. Kaspersky ilk truva atı uyarısı verdi daha sonra trojan uyarıları verdi. Virüs tam System 32'yi siliyordu Kaspersky virüsleri sildi. Daha sonra tarama da yaptı ayrıca gelişmiş korumaya da almıştı. Ben şu an da bilgisayarımda eskiden olan Steam, Spotify, Epic Games vb. uygulamalara girebiliyorum sizce verilerim çalınmış mıdır?

Tahminimce verilerin çalınsaydı o platformlara giremeyebilirdin. Antivirüs gereğini yapmış zaten. Tekrar tarama yapın. Temiz çıkarsa sorun yoktur.

Zararlı türüne bağlı hesaplarınız çalınmış olabilir. Şu an hesaplarınıza erişebiliyor musunuz? KVRT ile tarama gerçekleştirin, ardından Hitman.Pro taraması yapın:

Zararlı türüne bağlı hesaplarınız çalınmış olabilir. Şu an hesaplarınıza erişebiliyor musunuz? KVRT ile tarama gerçekleştirin, ardından Hitman. Pro taraması yapın:

Erişebiliyorum hocam bir sorun olmadı 2 gündür.

System32'yi sildiğini nasıl fark ettiniz? System32'nin silinmesi için sistemdeki izin seviyesine müdahale etmesi gerek ki buna Defender dahi genelde izin vermez. Muhtemelen aktif birkaç servisi kapatıp müdahale edemeyeceğiniz duruma getirmeye çalışan basit bir script. Emin olmak adına EEK ile tarama gerçekleştirip log alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı