Bilgisayara virüs bulaşınca format atmak gerekir mi?

Ona kalırsa format ile geçmeyen zararlılar bile çıktı. Aktif bir şekilde av kullanıyor zaten kullanıcı. Sadece bir virüs için formata gerek yok zaten Kaspersky'ya da herhangi kaliteli bir av zararlı temizliğinden sonra zararlı hasar kontrolü yapar.

Yaptı ve temiz çıktı zaten kağıt üstünde silinmiş.
Tabii bu durumda av kullanmak en iyisi olacaktır. Ben yedek depolama ihtimali için söyledim.

Yedek depolamam yok ve 350 GB'ye yakın uygulama indirmek zorunda kalacağım yedek depolama alayım anında format atacağım.

Dedin gibi kanka görünenler virüsler her geçen gün daha da evrimlesiyor en sağlıklısi format benim gözümde.
evet şurda biraz yanlışlık yaptım çok tehlikeli bilgisayarı en kötü etkileyecekse direk formatı basın hocam mesela you are idiot ve memz gibi aşırı tehlikeli virüslerde direk format basılmalı

Hos bazi virüsler direk diske kendini kaydedebiliyor format atsanda gitmeyen türleride var bunların o yüzden zarar getirebilecek her şeyden net kaçılması gerekiyor bence.

Evet şurada biraz yanlışlık yaptım çok tehlikeli bilgisayarı en kötü etkileyecekse direk formatı basın hocam mesela you are idiot ve MEMZ gibi aşırı tehlikeli virüslerde direk format basılmalı.

Yok o tarz bir virüs değil trojandı ve hala trojan tespit ediyor Kaspersky taramada hala sileceklerim var.

Yedek depolamam yok ve 350 GB'ye yakın uygulama indirmek zorunda kalacağım yedek depolama alayım anında format atacağım.

Bazı virüsler tamamen sisteme zarar verme amaçlı bulunuyor bu durumlar eskiden başıma geldiğinde (bugün de gelse) format günümüzde daha sağlıklı bir çözüm sunuyor. Onu onar, bunu tarat onu yap bu sırada oluşacak dosya ve çöp fazlalığı, program kalıntıları vesaire cinnet geçirtiyor. İşin kötü yanı sistemde de performans eksikliği hissediliyor. Sen zararlılardan kurtul önemli dosyaların her zaman güvenli bir köşede (USB bile olur) dursun. Format + güncel Windows + Defender üçlüsünün rahatlığı gibisi yok en zayıf sistem bile yağ gibi akıyor.

Yedek depolama alana kadar idare et sonra yaparsın.

Hocam trojan esnasında çok dikkat etmelisiniz trojan hakkında iyi bilgim yok fakat tehlikeli bir virüstür.

Biliyorum zaten ama hiç trojan yüzünden format atmadım at diyeni de pek duymadım forumda Kaspersky ile tarat sil diyor herkes şu an hala temizliyor Kaspersky.
Bazı virüsler tamamen sisteme zarar verme amaçlı bulunuyor bu durumlar eskiden başıma geldiğinde (bugün de gelse) format günümüzde daha sağlıklı bir çözüm sunuyor. Onu onar, bunu tarat onu yap bu sırada oluşacak dosya ve çöp fazlalığı, program kalıntıları vesaire cinnet geçirtiyor. İşin kötü yanı sistemde de performans eksikliği hissediliyor. Sen zararlılardan kurtul önemli dosyaların her zaman güvenli bir köşede (USB bile olur) dursun. Format + güncel Windows + Defender üçlüsünün rahatlığı gibisi yok en zayıf sistem bile yağ gibi akıyor.

Zaten öyle yapacağım teşekkürler.

Ya galiba trojan içinde forma atmak gerekmez Kaspersky temizlesin diyenler çok forumda bende bu yolda 2 3 kez trojan silmiştim mecburiyetten gene aynı yoldan devam edeceğim.
Hocam tarama bitti 4 virüs tespit etti ve sildi şimdi bir daha taratıyorum işimi garantiye almak için.@Charwy

Biliyorum zaten ama hiç trojan yüzünden format atmadım at diyeni de pek duymadım forumda Kaspersky ile tarat sil diyor herkes şu an hala temizliyor Kaspersky.

Zaten öyle yapacağım teşekkürler.

Ya galiba trojan içinde forma atmak gerekmez Kaspersky temizlesin diyenler çok forumda bende bu yolda 2 3 kez trojan silmiştim mecburiyetten gene aynı yoldan devam edeceğim.
Hocam tarama bitti 4 virüs tespit etti ve sildi şimdi bir daha taratıyorum işimi garantiye almak için.@Charwy

Tarama bitti ve tespit edilen tehdit yok güvenli konuya desteğiniz için çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı