Rehber Bilgisayara virüs bulaşınca ne yapılır?

Hocam herkes rehber yapmamalı. Rehber dediğiniz şey; onu okuyan kişi hiçbir şey bilmese bile onu okuduktan sonra yapabilir hale getirebilmelidir. Şunu indir tarat, bunu indir tarat, olmazsa bilgisayarcıya götür demek ile mi oluyormuş rehber? Dalga mı geçiyorsunuz artık anlamıyorum. Bir program öneriyorsan onu detaylıca ve görsellerle anlatırsın. Nasıl kullanılacağına dair bilgiler verirsin, resmi indirme bağlantısını koyarsın ve tüm seçenekleri bu şekilde detaylıca yazarsın. 2 tane şey söylemişsin 3. ise yapamıyorsan tamirciye git. Sağ ol düşünmüş eyvallah ama emin ol şunu herkes biliyor zaten.

En basit korsan ürün kullanılmadığı ve malum sitelere girilmediği sürece bulaşmaz.

Kişi ne kadar uzman olursa olsun uygulama açığı ile sızma riski vardır. Bir av kurulu olsun.

En önemlisi virüs bulaştıysa bulaşan bilgisayarın internete erişimini kesin. Güncellemeleri yapmayı unutmayın.

Sakın tamirciye göndermeyin daha beteri ile karşılaşırsınız.

Ek olarak rehber için emeğinize sağlık.

E-posta adreslerine dikkat edin. Phishing taktiklerine göz atın. Her e-posta eki indirmeyin.

Sitelerin sahte olup olmadığına dikkat edin. Sonunda kilit işareti ve HTTPS şeklinde başladığına dikkat edin. Adres ismine dikkat edin. Örneğin: technopat.net yerine technofat.net sitesine verileri girmeyin.

Malum site demişsiniz de hocam en büyük 2-3 sitelerde sıkıntı olmaz :D

Ajfa da moderasyondan çıkınca herhalde buraya bakan kalmadı. Yazım hataları, yanlış bilgilendirmeler gırla, bir de bunları raporladım diye rapor yasağı aldım geçen. Raporladığım mesajlara ise dokunulmamıştı.

Hocam haklısınız sırf mesaj sayısını artırmak için aynı makaleyi atan veya yanlış bilgi yazanlara dokunulmuyor hatta doğruya yanlış bilgi bile dendiği oluyor, rapor sistemini kullanıyoruz yine yanlış bilgiye dokunulmuyor umarım bu durum düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı