Bilgisayara virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

Silindiğine emin olduğun şeyler silinmemiş bile olabiliyor.

Özellikle minning virüsleri acayip tilt ediyor adamı tam bir ekran kartı canavarı oluyor o tür virüsler.

Emin olun kaliteli bir AV genel bir virüsü tüm kalıntılarıyla silebilir. Eğer silemiyorsa sistem yeniden başlatma prosedürü dediğimiz bir şey var onu devreye sokarak gelişmiş temizleme yapılır. Yine de işe yaramadıysa veya kalıntı varsa Rescue Disk aracı ile temizlenebilir.

Emin olun kaliteli bir av genel bir virüsü tüm kalıntılarıyla silebilir. Eğer silemiyorsa sistem yeniden başlatma prosedürü dediğimiz bir şey var onu devreye sokarak gelişmiş temizleme yapılır. Yine de işe yaramadıysa veya kalıntı varsa Rescue Disk aracı ile temizlenebilir.
Doğru da herkes bu kadar ilerisini düşünemez.

Basit bir çözüm varken bu kadar gereksiz kasmak nedense çok gereksiz geliyor.

Günümüzdeki tüm sistemlerde kendini sıfırlama yazılımı var.

bir kişi bu kadar ciddi virüslerle karşı karşıya kalıyorsa ya ne indireceğini bilmiyor, ya da hile merakı vardır.

Bu rehberi uygulayabilirsiniz.

Doğru da herkes bu kadar ilerisini düşünemez.

Basit bir çözüm varken bu kadar gereksiz kasmak nedense çok gereksiz geliyor.

Günümüzdeki tüm sistemlerde kendini sıfırlama yazılımı var.

Bir kişi bu kadar ciddi virüslerle karşı karşıya kalıyorsa ya ne indireceğini bilmiyor, ya da hile merakı vardır.

Evet sıfırlama veya format yöntemi kesin bir çözüm ancak bu tür sorunla karşılaşan biri uğraşmak istemiyor olabilir. Bu yüzden ilk başta virüs silme araçlarının önerilmesinin sebebi de bu.

Ciddi virüsler-ileri düzey tehditler ile karşı karşıya kalmak için dosya indirmenize gerek yok. Sistemden bir açıktan faydalanarak, ağ saldırısı girişiminde bulunarak, girilen sitede dosya inmese bile script saldırısı gibi durumlar söz konusu olabiliyor.

Ayrıca işletim sistemlerinin sıfırlama yöntemi her zaman işe yarayamayabiliyor ve stabil değil. O yüzden format-temiz kurulum her zaman daha iyidir.

Arkadaşlar fidye yazılımı bulaşmış, dosyalar da şifrelenmiş. Bazı fidye yazılımları sistem yazılımlarını da şifreliyor. Arkadaş bu noktada artık format atsın, başka çaresi yok onun. Özel belgesi varsa onlar da gitmiştir artık.

Belki virüs adını söyleyebilirseniz ağır olup olmadığını söyleyebilirim, belki Emsisoft Encryptor işi çözebilir.

Emin olun kaliteli bir AV genel bir virüsü tüm kalıntılarıyla silebilir. Eğer silemiyorsa sistem yeniden başlatma prosedürü dediğimiz bir şey var onu devreye sokarak gelişmiş temizleme yapılır. Yine de işe yaramadıysa veya kalıntı varsa Rescue Disk aracı ile temizlenebilir.
Bazı trojanlar, kalıcılık veriyor işletim sistemine, siz ne kadar silerseniz silin, o kendini çoğaltıyor, hatta öyle bir halt ki, saldırgan istediği zaman sisteme erişim sağlayabiliyor.

Bazı trojanlar, kalıcılık veriyor işletim sistemine, siz ne kadar silerseniz silin, o kendini çoğaltıyor, hatta öyle bir halt ki, saldırgan istediği zaman sisteme erişim sağlayabiliyor.
Evet biliyorum. Ben sadece genel virüsler hakkında görüşümü söyledim.

Geri
Yukarı