Bilgisayara virüs girdi

Geri yükleme noktasını nasıl silicem acaba
Şimdi mobildeyim. Forumda konusu vardır sanırım.
Bir tane buldum bile:

Tertemiz çıktı ama insan emin olamıyor nedense

sistem geri yüklemeyi internetten görmüştüm cidden işe yarıyormu ?
Sistem geri yukleme olusturulan tarihdeki sisteme geri donus yapiyor. Sistem geri yukleme ayarlarinizi hic ellemediyseniz otomatikmen windowsun yuklu oldugu diski geri yukleme yapiyor. Bu sayede virusten kurtuluyorsunuz yani ise yariyor. Ama yuklediginiz tarihte sorun olmadigina emin olun.

Sistem geri yukleme olusturulan tarihdeki sisteme geri donus yapiyor. Sistem geri yukleme ayarlarinizi hic ellemediyseniz otomatikmen windowsun yuklu oldugu diski geri yukleme yapiyor. Bu sayede virusten kurtuluyorsunuz yani ise yariyor. Ama yuklediginiz tarihte sorun olmadigina emin olun.
Virüs genelde sisteme yabancı bir dosyadır. Yazılıma zarar verir. Dosyayı yok ettiğinizden emin olmadan virüsten kurtulmuş olmazsınız.
Sistem geri yükleme işlemi dosya mı siliyor ki böyle kesin konuşuyorsunuz?
Sistem geri yükleme noktası temiz ise geçici olarak yazılım sağlıklı çalışır. Ama virüs bir yerde, bir geri yükleme noktasında bile mevcutsa başınıza bela olabilir.

Şimdi mobildeyim. Forumda konusu vardır sanırım.
Bir tane buldum bile:
Teşekkür ederim

Virüs genelde sisteme yabancı bir dosyadır. Yazılıma zarar verir. Dosyayı yok ettiğinizden emin olmadan virüsten kurtulmuş olmazsınız.
Sistem geri yükleme işlemi dosya mı siliyor ki böyle kesin konuşuyorsunuz?
Sistem geri yükleme noktası temiz ise geçici olarak yazılım sağlıklı çalışır. Ama virüs bir yerde, bir geri yükleme noktasında bile mevcutsa başınıza bela olabilir.
Attigim mesajda ki son cumlede belirttim acik acik yazmama gerek yok diye dusunuyordum. 😃 Virus sistem geri yuklemeye etki etmiyorsa veya hasar vermediyse sistem geri yuklemede olusturulan tarihten itibaren windowsun yuklu oldugu diskteki degistirilen her ayar/ yuklenen her dosya kaldiriliyor.

Attigim mesajda ki son cumlede belirttim acik acik yazmama gerek yok diye dusunuyordum. 😃 Virus sistem geri yuklemeye etki etmiyorsa veya hasar vermediyse sistem geri yuklemede olusturulan tarihten itibaren windowsun yuklu oldugu diskteki degistirilen her ayar/ yuklenen her dosya kaldiriliyor.
Sistem geri yükleme işlemi dosya silmez. En azından sisteme yabancı olan dosyayı silmez.
Şu an madaüstüne bir dosya koyun. Sonra sistemi bir geri yükleme noktasına yükleyin. Sonuca bakın.

Uygulama ayrı şey, dosya ayrı şey.
Virüs, sisteme yabancı bir dosyadır. Geri yükleme işlemi ile böyle bir dosya silinmez.
Ya dostum şaka mısın? Bak sana öneri vereyim yazdiklarimi tekrardan ve anlayabilecek sekilde oku. Uygulama ayri sey diyorsun ben orda ornek verdim ve uygulama dedigin sey göktem inmiyor, dosyalardan olusuyor.

Geri
Yukarı