Çözüldü Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktalarını Silme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kenan Kayaker

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Emekli
Arkadaşlar, ''Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktaları'' ile ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.

- Windows 10 sistem geri yükleme noktalarını nerede depoluyor?
- Resimde görünen noktaları diğer resimdeki uygulama ile sildim.

Silmeme rağmen resimde görünen iz düşümleri kaldı. Bunları resimdeki listeden nasıl kaldırabilirim?

Sistem Geri Yükleme.jpg
Geri Yükleme Noktası Silme.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm noktaları oradaki sil tuşu ile silebilirsin. Ardından sistem korumayı kapat. Bilgisayarı yeniden başlat ve tekrar aç.

Evet denedim. Fakat olmuyor.

Sistem onarmayı deneyebilirsiniz. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Şu iki komutu sırasıyla uyguladıktan sonra tekrar silmeyi deneyin.

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth (Bu işlemi uygulamadan önce "Windows Update" hizmetler kısmında açık olması gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın)

sfc/scannow

(İşlem bitince sistemi yeniden başlatın)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem onarmayı deneyebilirsiniz. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Şu iki komutu sırasıyla uyguladıktan sonra tekrar silmeyi deneyin.

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth (Bu işlemi uygulamadan önce "Windows Update" hizmetler kısmında açık olması gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın)

sfc/scannow(İşlem bitince sistemi yeniden başlatın)
Yine olmadı. Dikkat ederseniz, resimdeki liste sistem görüntüsü geri yükleme noktalarıdır, diğer geri yükleme noktaları ise sizin verdiğiniz bilgilerin uygulanması sonucu silindi. Sorun şu ki: Başka ssd diske yedek aldığım geri yükleme görüntülerinin resimdeki listesini nasıl kaldırabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Yine olmadı. Dikkat ederseniz, resimdeki liste sistem görüntüsü geri yükleme noktalarıdır, diğer geri yükleme noktaları ise sizin verdiğiniz bilgilerin uygulanması sonucu silindi. Sorun şu ki: Başka ssd diske yedek aldığım geri yükleme görüntülerinin resimdeki listesini nasıl kaldırabilirim? Teşekkürler.
Biraz daha açarmısın PC de 2 sistem var galiba ?

Hmm. Anladım. Boyut olarak değilde sadece bilgi olarak orada duruyor o zaman. Bu da bir problem oluşturmamalı.

Hmm. Anladım. Boyut olarak değilde sadece bilgi olarak orada duruyor o zaman. Bu da bir problem oluşturmamalı.
Evet, yedek aldığım diğer ssd diskteki veriyi yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar kullanarak sorunsuz silebiliyorum, boyut olarak silinmiş oluyor, ancak resimde göründüğü gibi liste şeklinde kalıyor. Bu listeyi de silmek istiyorum.

Biraz daha açarmısın PC de 2 sistem var galiba ?
PC de tek sistem var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı