Bilgisayara virüs girdi

Her insan hata yapabilir hocam normaldir. Geçmiş olsun. Tüm şifrelerinizde farklı şifre kullanarak değiştirin. Şifreleri de eski usul not tutup bir deftere yazın.

Google Keep'e yazdım bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hemen.

Hocam dün aynı şekil banada oldu supercell fln gitti.Gece yaptılar hepsini neyseki g-mail kurtardım.İlk yapmanız gereken g-mail şifre değiştirin.Büyük ihtimal tarayıcıdan girdiler g-mail hesabına.

Format attıysanız yeterlidir. Çift faktörlü doğrulamayı geçemez. Ayrıca epostanızın adresini değiştirebilirsiniz.

Daha format atmadım. Çift faktörlü doğrulamada var. Epostanın şifresini değiştirdim değiştirirken ilk baştada hesaba giremedim yani ben güvenlik kodlarını telefondan silmişim galiba o yüzden telden kod istedim öyle yaptım o yüzden bir daha adres değiştirme gereği duymadım.

Hocam dün aynı şekil bana da oldu Supercell falan gitti. Gece yaptılar hepsini neyse ki g-mail kurtardım. İlk yapmanız gereken g-mail şifre değiştirin. Büyük ihtimal tarayıcıdan girdiler g-mail hesabına.

Ben zatan oyuna yıllardır girmedim bu arada bana sadece kod geldi bu kodla oyuna girebilirsiniz diye.
Sağ ol.

Windows üzerinden "bu bilgisayarı sıfırla" yeterli değil.
Önce verilerinizi yedekleyin ve virüs taraması yapın.
Sonra kurulum USB'si ile temiz format atın.

Verileri yedekledikten sonra, kurulum yapmadan önce virüsün yedeklenen dosyalara da bulaşmış olma ihtimaline karşı bilgisayarı Kaspersky rescue disc ile boot ederek virüs taraması yapın. Nasıl yapılacağı aşağıdaki linkte anlatılıyor. İşletim sistemine ihtiyaç yok. Bootable.

Hocam şimdi ben bu işlerden ilk yedek yapmadım ben fotoğraf belge kullanmam PC de 2. olarak önce ESET sonra Kaspersky'dan virüs tarattım sonra Rufus'dan Kaspersky ISO dosyasını indirdim. İşim olduğumdan devamınıda akşam halledeceğim. Hesaplarda 2. faktör var ben yine şifre değiştirdim ve geceden sonra hesaplarla ilgili şüpheli bir durum yok şu an hepinizden Allah razı olsun. 2 sorum daha var ben boot menüye nasıl gireceğim? Ve videodaki işlemi yaptıktan sonra.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki videoyu izleyip format atacağım sizde bir bakın hazır Windows kurulum USB'sini de anlatıyor.

Hocam en dandik antivirüs olan Windows Defender virüsü algılamış sen izin mi verdin? Cidden PC kullanmayı bırakmalısın.

Türkçe yamayı indirmek uğruna böyle bir mallık yaptım maalesef. Bu işten bir kurtuluyum bir daha Türkçe yapma kullanmam ya da kullanırsam Virustota'dan taratıcam ama oda her virüsü bulabilir mi şimdi? Bu daha çok şey gibi hacklenemediğini iddia eden bir ürünü hackleyince ve karşı tarafda görmüyorsa o zaman hacklenilebilir ürün. Bir örnek verdim misal.

Hitman 2 silent Assassin Türk yamasını bulmaya çalışıyordum. İndirip indirip deniyordum. Bilgisara bir anda bu cihazda anormal ağ trafiği tespit ettik diye bir yazı gözüktü. Barkod vardı tarattım kredi kartı istedi virüsü girdiğini anladım. Sonra Gmail'den Ubisoft şifrem değişmiş ve Steam'den hesap kurtarmak için şunları deneyin ve yıllar önceki Supercell'den bir kod geldi. Bende bilgisayarı direkt sıfırlamaya başladım. Şu anda %62 de. Şu anda bana söyleyeceğiz her şey önemli.

Hocam bilgisayarı formatla ve bütün hesaplarına 2 faktörlü doğrulama varsa onları yap.

Daha format atmadım. Çift faktörlü doğrulamada var. Epostanın şifresini değiştirdim değiştirirken ilk baştada hesaba giremedim yani ben güvenlik kodlarını telefondan silmişim galiba o yüzden telden kod istedim öyle yaptım o yüzden bir daha adres değiştirme gereği duymadım.

Ben zatan oyuna yıllardır girmedim bu arada bana sadece kod geldi bu kodla oyuna girebilirsiniz diye.

Sağ ol.

Hocam şimdi ben bu işlerden ilk yedek yapmadım ben fotoğraf belge kullanmam PC de 2. olarak önce ESET sonra Kaspersky'dan virüs tarattım sonra Rufus'dan Kaspersky ISO dosyasını indirdim. İşim olduğumdan devamınıda akşam halledeceğim. Hesaplarda 2. faktör var ben yine şifre değiştirdim ve geceden sonra hesaplarla ilgili şüpheli bir durum yok şu an hepinizden Allah razı olsun. 2 sorum daha var ben boot menüye nasıl gireceğim? Ve videodaki işlemi yaptıktan sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradaki videoyu izleyip format atacağım sizde bir bakın hazır Windows kurulum USB'sini de anlatıyor.

Türkçe yamayı indirmek uğruna böyle bir mallık yaptım maalesef. Bu işten bir kurtuluyum bir daha Türkçe yapma kullanmam ya da kullanırsam Virustota'dan taratıcam ama oda her virüsü bulabilir mi şimdi? Bu daha çok şey gibi hacklenemediğini iddia eden bir ürünü hackleyince ve karşı tarafda görmüyorsa o zaman hacklenilebilir ürün. Bir örnek verdim misal.

Virüsler gizlenebiliyor ama çogu yapmayı bilmedigi için sorun olmaz büyük ihtimalde.

Geri
Yukarı