Bilgisayara virüs girmiş olabilir mi?

420645

Hectopat
Öncelikle selamlar, bilgisayarımda hizmetlere baktığımda bazı hizmetlerin açıklamasında değişik yazılar var mesela 3B10a2C gibi.

Bilgisayarıma virüs girmiş olabilir mi? Ayrıca bilgisayarıma USB üzerinden format atsam lisans anahtarım gider mi? Orijinal Windows education kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 123
Çok net bir bilgim yok, fakat herhangi bir yavaşlama, RAM, işlemci veya diğer kullanımlarda artış varsa olabilir, Kaspersky ve Malwarebytes programını kur istersen, ama işk Malwarebytes'i indir, çünkü onun canlı taramasını kapat, sonra Kaspersky is indir

Öncelikle selamlar, bilgisayarımda hizmetlere baktığımda bazı hizmetlerin açıklamasında değişik yazılar var mesela 3B10a2C gibi.

Bilgisayarıma virüs girmiş olabilir mi? Ayrıca bilgisayarıma USB üzerinden format atsam lisans anahtarım gider mi? Orijinal Windows education kullanıyorum.

Lisans ana hatarına gelirsek USB üzerinden atacaksan gitme ihtimali var, fakat Laptop'taysan yeni laptoplarda artık sıfırlasan bile lisans gitmiyor(laptop üzerinden sıfırlarsan),fakat öyle değil ise OEM Key alabilirsin

Çok net bir bilgim yok, fakat herhangi bir yavaşlama, RAM, işlemci veya diğer kullanımlarda artış varsa olabilir, Kaspersky ve Malwarebytes programını kur istersen, ama işk Malwarebytes'i indir, çünkü onun canlı taramasını kapat, sonra Kaspersky is indir.

Tamamdır Malwarebytes'ı indirip tarama yapacağım sonucu buraya yazarım.

Büyük ihtimal evet at formatı rahatla be.

Büyük ihtimal evet at formatı rahatla be.

Her şeye format demeyin, adam bir tarama yapsın, eğer kasma falan yaşıyorsa atsın, en baştan uğraşmasın PC kurmak için
Tamamdır Malwarebytes'ı indirip tarama yapacağım sonucu buraya yazarım.

Ayrıca ikisi de temiz çıkarsa güvenli modda da tarama yapmayı dene, bazı virüsler internete bağlanıp görünmez olabiliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı