Bilgisayara virüs girmiş olabilir mi?

BayGörkem

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar laptopumu alalı 6 ay oldu sürekli crackli şeyler indirdiğim için 2 hafta önce bilgisayarıma virüs girmiş olabilir şüphesiyle Windows'u silip flash ile tekrar yükledim.
Önlem almak için yükler yüklemez ESET internet Security'i yükledim 1 yıllık lisansımıda aldım. Sorunum şu 2 gündür laptop Microsoft Edge(yeni versiyonu) ile internetde gezinirken arka planda hiçbir şey açık değil bir anda kilitleniyor ve 5 dk boyunca hiçbir şey çalışmıyor. Sadece Power tuşuyla yeniden başlatabiliyorum. Bu 2 günde tam 5 kere başıma geldi, önlem olarak her indirdiğim şeyi çalıştırmadan önce ESET ile 2 kez taratıyorum öyle çalıştırıyorum ve şu ana kadar ESET'in kabul etmediği hiçbir şeyi çalıştırmadım. Sizce virüs girmiş olabilir mi?
Laptopum Acer Swift SF314-42

Arkadaşlar laptopumu alalı 6 ay oldu sürekli crackli şeyler indirdiğim için 2 hafta önce bilgisayarıma virüs girmiş olabilir şüphesiyle Windows'u silip flash ile tekrar yükledim.
Önlem almak için yükler yüklemez ESET internet Security'i yükledim 1 yıllık lisansımıda aldım. Sorunum şu 2 gündür laptop Microsoft Edge(yeni versiyonu) ile internetde gezinirken arka planda hiçbir şey açık değil bir anda kilitleniyor ve 5 dk boyunca hiçbir şey çalışmıyor. Sadece Power tuşuyla yeniden başlatabiliyorum. Bu 2 günde tam 5 kere başıma geldi, önlem olarak her indirdiğim şeyi çalıştırmadan önce ESET ile 2 kez taratıyorum öyle çalıştırıyorum ve şu ana kadar ESET'in kabul etmediği hiçbir şeyi çalıştırmadım. Sizce virüs girmiş olabilir mi?
Crack indirme sebebiniz nedir ? Başınıza her şey gelir crack kullanırsanız kusura bakmayın. Ben bile çok takan biri değilim crack mevzusuna ama bu rahatlığınız bana bile battı.

Malwarebytes ile taratın ilk. Fakat, bunun tarayıcı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Başka tarayıcı ile deneyin. Örnek: Chrome, Firefox. Olursa, SFC /scannow yazın CMD'ye. (yönetici olarak başlatın mutlaka)

Format atıp eset indirip sonrasında bir şey yüklemediyseniz virüs girdiğini sanmıyorum. Benim bilgisayar da arada öyle oluyor. Bence bekleyin ve 3-4 gün bilgisayarı kapalı halde tutun.

RAM'lerde veya HDD kullanıyorsanız bozulmuş olabilir.

Önlem almak için yükler yüklemez ESET internet Security'i yükledim 1 yıllık lisanKsımıda aldım. Sorunum şu 2 gündür laptop Microsoft Edge(yeni versiyonu) ile internetde gezinirken arka planda hiçbir şey açık değil bir anda kilitleniyor ve 5 dk boyunca hiçbir şey çalışmıyor. Sadece Power tuşuyla yeniden başlatabiliyorum. Bu 2 günde tam 5 kere başıma geldi, önlem olarak her indirdiğim şeyi çalıştırmadan önce ESET ile 2 kez taratıyorum öyle çalıştırıyorum ve şu ana kadar ESET'in kabul etmediği hiçbir şeyi çalıştırmadım. Sizce virüs girmiş olabilir mi?
Kaspersky ile tarama yapın.

Format attıktan sonra crackli bir şeyler indirdiniz mi?
Gerçi ESET indirttirmez.

Photshop CS6 için indirmiştim ama indirdiğim klosörü tarattığımda temiz dedi Çin'i açtığımda crack yokdu silmişti yani.
Crack indirme sebebiniz nedir? Başınıza her şey gelir crack kullanırsanız kusura bakmayın. Ben bile çok takan biri değilim crack mevzusuna ama bu rahatlığınız bana bile battı.

Şu an lisanslı ESET kurduğum için rahatım.
Malwarebytes ile taratın ilk. Fakat, bunun tarayıcı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Başka tarayıcı ile deneyin. Örnek: Chrome, Firefox. Olursa, SFC /scannow yazın CMD'ye. (yönetici olarak başlatın mutlaka)

Tamamdır deneyceğim.
Format atıp ESET indirip sonrasında bir şey yüklemediyseniz virüs girdiğini sanmıyorum. Benim bilgisayar da arada öyle oluyor. Bence bekleyin ve 3-4 gün bilgisayarı kapalı halde tutun.

ESET'i yükledikten sonrada indirdim ama eskisi kadar crack iindirmedim Z'ten her indirdiğim dosyayı 2 kere taratıyorum.

Geri
Yukarı