Bilgisayara vurduktan sonra açılmama

paradelisi

Hectopat
Selam herkese ben Osman. Ben Windows 8 Enterprise indirmistim. Kullaniyordum. Ancak lisans doldu diye bir yazi geldi. Ben aldiris etmedim. Fakat o gunden beri bilgisayarim kendiliginden kapaniyordu. Ben Windows 8'dendir diyerek Windows 7'ye geri doneyim diye dusundum. Tam CD takacaktim ki CD-ROM PC'de de gozukmuyor. Basinca acilmiyorda. Ben direk kasayi açtım CD-ROM'un takili oldugu yeri 2. girise taktim. Yine calisiyordu. Açıldı. Ben forumlardan yardim almaya calisiyordum. Biri uzerine vur nasıl acilir bak gor diye bir şey yazmisti. Deneyeyim dedim. Fare dondu bilgisayar falan dondu. Kapattim bir daha acilmadi. Yani acilmaya calisiyor. Ama acilmiyor. 2sn sonra tekrar kapanip aciliyor. Ayni seyi yapip duruyor. Sistem baslatilmadan oluyor hepsi. Kasayi tekrar açtım. İslemcide bir sorun yok. Fanlarin ikisi de calisiyor.

Tüplü televizyonun anteni düzgün çekmediğinde televizyonun iki yanına vurarak yayını düzeltebileceğini düşünerek yetişen bir nesilden "vur düzelir" çözüm önerisi gelmesi gayet normaldir :) Ancak ben nereye vurduğunu anlayamadım, direk anakarta filan vurduysan kalıcı hasar vermiş olabilirsin. Daha detaylı bir açıklama yaparsan daha çabuk yardımcı olabiliriz.

Windows'un deneme süresi dolmuştur. Başka bir bilgisayarda bir Windows 8.1 USB'si oluşturun. BIOS'tan USB'nizi öne alın ve formatlayın. Etkinleştirmeyi unutmayın.

Başka bir bilgisayar üzerinden usb Windows7.İSO yazarak format atmayı dene. Bu arada Emou'nun dediği gibi de parçalar zarar görmüş olabilir. Parçaları temizleyerek tak. RAM' dişlerini silgiyle temizle. Ve anakartın üstünde toz, pislik gibi şeyler varsa temizle. İlk öncelikle bilgisayarını temizle. Ondan sonra usb olarak format atmayı dene.

Sence insani özellik gibi vurarak düzeleceğini sanman biraz kötü. Sistem açılmıyor derken bilgisayar hiç mi açılmıyor, yoksa yarıda mı kalıp reset'e veriyor? Eğer ki yarıda kalıyorsa format atmayı dene.

Geri
Yukarı