Bilgisayara yüklenen hiçbir şey virüslü olmadığı halde güven vermiyor

SeyitAli253

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i7 12700h rtx 3050ti 1tb ssd
Başlık komik geliyor. Dosya kuruyorum tema paketi kuracagım. VirusTotal ve Kaspersky temiz diyor. İçime kurt düşüyor en güvenilir yerde kursam bile bazen Microsoft'dan bir şey kurarken bile VirusTotal'dan taratıyorum, bu hissi siz yaşıyor musunuz? Merak ettigim için sormak istedim.

Başlık komik geliyor. Dosya kuruyorum tema paketi kuracagım. VirusTotal ve Kaspersky temiz diyor. İçime kurt düşüyor en güvenilir yerde kursam bile bazen Microsoft'dan bir şey kurarken bile VirusTotal'dan taratıyorum, bu hissi siz yaşıyor musunuz? Merak ettigim için sormak istedim.
Başbakan değilseniz hiçbirşey olmaz, bende çok takıyordum sizin gibi kafayı yiyecektim bi ara sonradan saldım takmamaya başladım öyle öyle unuttum ve şu an bilgisayarımdaki herşey crack.

Ben hiç yaşamıyorum şahsen. Arkadaşım çok yaşıyordu bu sorunu eskiden her gün maillerini kontrol eder her hafta düzenli olarak bütün hesap şifrelerini değiştirir ve internetten kontrol etmeden hiçbir şey yüklemezdi sonrasında bu huyu gitti. Benim tavsiyem çok takmayın VirusTotal ve Kaspersky zaten virüssüz diyorsa virüs yoktur. Önemli belgeleriniz bilgisayarda varsa benim de yaptığım bir yöntem olarak bir harici HDD'ye atarsanız ya da kullanmadığınız bir ssd/hdd ye kafanız rahat olur en azından.

Hocam şifreleriniz sağlam, çift aşamalı doğrulama kullanıyor ve Kaspersky gibi güvenilir bir antivirüs cihazlarınıza yüklü ise oltalama saldırısına sazan gibi atlamadıkça ya da korsan yazılımları kullanmayı alışkanlık haline getirmedikçe hiçbir sorun yaşamazsınız.

Hocam şifreleriniz sağlam, çift aşamalı doğrulama kullanıyor ve Kaspersky gibi güvenilir bir antivirüs cihazlarınıza yüklü ise oltalama saldırısına sazan gibi atlamadıkça ya da korsan yazılımları kullanmayı alışkanlık haline getirmedikçe hiçbir sorun yaşamazsınız.

Korsan yazılım kurmuyorum.

Güvenli yerlerden indirip indirdikten sonra güzelce kontrol ederseniz hiçbir sorun çıkmaz.

Güvenli yerlerden indirip indirdikten sonra güzelce kontrol ederseniz hiçbir sorun çıkmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu yapıyorum.

Arkadaşlar gerekli her şeyi söylemiş. Sen fazla takıyorsun kafaya, antivirüs programı koruma düzeyini en üst düzeye çekebilirsin bir de ek olarak ESET'in tarama motorunu kullanabilirsin. Haftada bir veya ayda bir tam tarama yapabilirsin.

Arkadaşlar gerekli her şeyi söylemiş. Sen fazla takıyorsun kafaya, antivirüs programı koruma düzeyini en üst düzeye çekebilirsin bir de ek olarak ESET'in tarama motorunu kullanabilirsin. Haftada bir veya ayda bir tam tarama yapabilirsin.

Temayı kurdum sıkıntılıydı yani 2 monitör kullanıyorum tema tam oturmamıştı bende sildim kurmadan önce 50 kere taramadan geçirdim virüs yoktu toplu dosya tarama yaptığımda false positive vardı üstüne Kaspersky'la tarama yaptım sildikden sonra paranoya gelişti nedeni bilmiyorum malware bytes ve Kaspersky'la Full tarama yaptım 1 adet kötü niyet virus çıkmadı bu tertemiz oldugu anlamına mı geliyor yoksa iyi gizlenmiş mi?

Bu arada temayı sistemi geriye alarak sildim elle silmek hatalara sebep olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı