Virüslü Telefondan Bilgisayara Virüs Bulaşır mı?

Eski pc

Decapat
Daha fazla  
Eve misafir gelmişti. Telefonu şarj olsun diye bilgisayara takmıştı ve onun telefonu virüslüydü. Bilgisayara virüs bulaşmış mıdır? Windows Defender ile taradım. 0 tehdit dedi ama halen içim rahat değil. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj ile bulaşacağını sanmıyorum fakat dosya aktarımı yapılmışsa bulaşır.

Bulaşabiliyor. Patronun oğlu telefona apk oyun yüklemiş virüs bulaşmış. +18 şeyler çıkıyor. Aynı virüs bilgisayarda da çıktı.

Telefonda seçenekler çıkar, şarj için, dosya aktarımı için vs. dosya aktarımı seçilmemişse bulaşacağını sanmıyorum.

Çoklu ortam için yapılmış bir virüs ise bilgisayara bulaşabilir. Technopat Sosyal üzerinde bu konudan @Murat5038 hocamız bahsetmişti.
Telefon için yazılmış zararlı ise sadece ortak bir yürütme formatına sahip değilse bilgisayara zarar vermez.
Ortak ve bilgisayar için de yürütülebilen bir format taşıyorsa bulaşması tabi olabilir.

Defender ise zaten yetersiz bir program. Güçlü bir AV ile sistemi taratın bulaşmış ise zaten temizlenir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı