Bilgisayarcı Bilgisayar Parçalarımı Değiştirmiş Olabilir Mi?

combas

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda anakartımı, RAM'lerimi ve işlemcimi değiştireceğim.Bunları kendim takamayacağım için bir bilgisayarcıya götüreceğim. Ama bilgisayarcının bu parçaları değiştirebileceğinden korkuyorum. Yani ona sıfır işlemci götüreceğim ama o bana aynı model 2. el veya bozuk bir işlemci takacak diye korkuyorum. İşlemcimin bana ait olduğundan nasıl emin olabilirim. Çünkü ikinci el çalışan bir işlemci taksa ruhum duymaz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yakında bir bilgisayar toplayacağım çok şükür bilgim var yoksa bu işlem bilgisayarcıda en az 500 TL.
O yüzden çok iyi araştırman gerek eğer bilirsen artıdan bir ücret vermene gerek kalmaz (500 TL bilgisayarı sıfırdan toplama işlemi yanlış anlama) büyük ihtimalle RAM+işlemci fiyatı da 200 TL civarı tutar dediğim gibi pek bir bilgim yok bilgisayarcı fiyatlarından bilgisayarcıdan bilgisayarcıya değişiyor bu fiyatlar.

500 TL mi oha :D böyle bir şey olucağını sanmıyorum.

.

Hocam ben bedavaya okuldan PC topladım Minecraft 1.12'de 10FPS üstüne çıkıyor 1.4'de akıcı şekilde oynayabiliyorsun.
hiç güleceğim yoktu :D bizde okulda pc topluyorduk bir grubumuz vardı grubumuzdan birisi atölyemizden parça çalmaya başlayınca grubumuzun hocası kızmıştı ve hepimizi dağıtmıştı tek bir kişi yüzünden :D

AIDA64 programı üzerinden parçalarınıza bakabilirsiniz.
hiç güleceğim yoktu :D bizde okulda pc topluyorduk bir grubumuz vardı grubumuzdan birisi atölyemizden parça çalmaya başlayınca grubumuzun hocası kızmıştı ve hepimizi dağıtmıştı tek bir kişi yüzünden :D

Bizim okulda kodlama atölyesi olamdığından ilçe içerisine ayrı bir atölye açılmıştı biz birkaç arkadaş proje yapıyorduk oradaki hocada biraz unutkandı bir şeyleri unutup bizden bilirdi. Bizim arkadaşın biri de hocaya sinirlendi atölyeden parça çalmaya başladı 1 adet HC-05 Bluetooth sensör, bir adet Arduino uno R3 orijinal, yüzlerce jumper kablo falan neyse diğer bir arkadaş (bizden bir yaş büyük) bilgisayarı masaüstü olduğu için ve laptopu bozuk olduğu için hocadan laptop istedi hocada bir adet Grundig notebook verdi arkadaş aylarca kullandı en son projeler tamam o arkadaş ortada yok hoca dedi kesin çaldı PC'yi ertesi gün geldi elinde notebook hoca dedi ki "ben bu notebooku ne zaman verdim" hepimiz dedik ki "hocam çalışması için verdiniz uzun süredir onda duruyor" hoca bize kızdı sizde savunun onu diye. Birkaç gün sonra bu arkadaş o notebook u aldı attı çantaya 2 yıldır geri götürmedi.

Son düzenleme:
AIDA64 programı üzerinden parçalarınıza bakabilirsiniz.

Bizim okulda kodlama atölyesi olamdığından ilçe içerisine ayrı bir atölye açılmıştı biz birkaç arkadaş proje yapıyorduk oradaki hocada biraz unutkandı bir şeyleri unutup bizden bilirdi. Bizim arkadaşın biri de hocaya sinirlendi atölyeden parça çalmaya başladı 1 adet HC-05 Bluetooth sensör, bir adet Arduino uno R3 orijinal, yüzlerce jumper kablo falan neyse diğer bir arkadaş (bizden bir yaş büyük) bilgisayarı masaüstü olduğu için ve laptopu bozuk olduğu için hocadan laptop istedi hocada bir adet Grundig notebook verdi arkadaş aylarca kullandı en son projeler tamam o arkadaş ortada yok hoca dedi kesin çaldı PC'yi ertesi gün geldi elinde notebook hoca dedi ki "ben bu notebooku ne zaman verdim" hepimiz dedik ki "hocam çalışması için verdiniz uzun süredir onda duruyor" hoca bize kızdı sizde savunun onu diye. Birkaç gün sonra bu arkadaş o notebook u aldı attı çantaya 2 yıldır geri götürmedi.
bak bu gerçekten iyi hikayeymiş biz çok arduino grubu değildik c++ veya c# öğreniyorduk

Geri
Yukarı