Bilgisayarcı Bilgisayar Parçalarımı Değiştirmiş Olabilir Mi?

combas

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda anakartımı, RAM'lerimi ve işlemcimi değiştireceğim.Bunları kendim takamayacağım için bir bilgisayarcıya götüreceğim. Ama bilgisayarcının bu parçaları değiştirebileceğinden korkuyorum. Yani ona sıfır işlemci götüreceğim ama o bana aynı model 2. el veya bozuk bir işlemci takacak diye korkuyorum. İşlemcimin bana ait olduğundan nasıl emin olabilirim. Çünkü ikinci el çalışan bir işlemci taksa ruhum duymaz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda anakartımı, RAM'lerimi ve işlemcimi değiştireceğim. Bunları kendim takamayacağım için bir bilgisayarcıya götüreceğim. Ama bilgisayarcının bu parçaları değiştirebileceğinden korkuyorum. Yani ona sıfır işlemci götüreceğim ama o bana aynı model 2. el veya bozuk bir işlemci takacak diye korkuyorum. İşlemcimin bana ait olduğundan nasıl emin olabilirim. Çünkü ikinci el çalışan bir işlemci taksa ruhum duymaz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Nerde oturuyorsun kardeşim getir bana halledeyim :)
anakart, RAM, işlemci değişince ekran kartın hariç 2. el takabileceği bir şey kalmıyor zaten.

İşte bu yüzden ben insanlara genellikle bilgisayarcıya gitmelerini tavsiye etmiyorum youtube da yüzlerce bilgisayar toplama videosu var onlardan yardım alabilirsin ama hiçbirşey bilmiyosan işlemci takma riskini almamanı tavsiye ederim mümkünse bilgisayarcı işlemleri yaparken yanında durarsanız zaten bir işlem yapamaz yanında dururken işlemcinin 0 kutudan çıktığından emin olun hayatımda bilgisayarımı hiç bilgisayarcıya götürmediğim için bu konularda tecrübeli değilim ama dediğim gibi yüzlerce pc toplama videosu var çok dikkatli bir şekilde yaparsanız başarma olasılığınız çok çok yüksek

Ram ve işlemci takmak çok basit, biraz youtube'de dolaşırsan 10 dakikadan kısa bir sürede öğrenirsin.
Yeni parçayı bozmamak adına, eski parçalarını tak çıkar yap, test et kendini istersen.

Ram ve işlemci takmak çok basit, biraz youtube'de dolaşırsan 10 dakikadan kısa bir sürede öğrenirsin.
Yeni parçayı bozmamak adına, eski parçalarını tak çıkar yap, test et kendini istersen.

Hocam olabilir ama işlemci takarken dikkatli olması lazım AMD işlemcinin bacakları kırılabilir veya Intel işlemci soketine zarar verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı