Çözüldü Bilgisayarcı parça çalmış olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Kurtlar Vadisi 2003
Bugün 15:30 civarında (sözde)bilgisayarcı olan herife laptop olan kardeşimin sistemimi bıraktım.
Sistem Lenovo IdeaPad 110 80UD0073TX Notebook
DxDiag yaptığımda normalde AMD Radeon R5 M430 olan ekran kartım AMD Radeon M330 ile değişmişti.
Şimdi ben bu herife neler yapabilirim?

Ekran Görüntüsü (2).png

Çözüm
Mekanına gidin veya telefondan konuşup polise vereceğim diye tehdit edin, yine vermezse direkt olarak polisi arayın.

Edit: Bundan önceki ve sonraki yanıtları okudum da benim çözümü ikinci planda falan tutun :D Laptoplardan fazla anlamam. Sonuç olarak ekran kartı çıkarılabilir mi onu da bilmem.

Edit2: Hocam yine düşündüm de benim çözümümü yok sayın direk :D

Son düzenleme:
Artı -5 Eksi
Bugün 15:30 civarında (sözde)bilgisayarcı olan herife laptop olan kardeşimin sistemimi bıraktım.
Sistem Lenovo IdeaPad 110 80UD0073TX Notebook
DxDiag yaptığımda normalde AMD Radeon R5 M430 olan ekran kartım AMD Radeon M330 ile değişmişti.
Şimdi ben bu herife neler yapabilirim?

Eki Görüntüle 687351
Anakarta lehimli parçayı çalmaya uğraşacak bir bilgisayarcı bilmiyorum zaten çalsa da vereceği emeğe değmez, zarar eder. Sürücü kaynaklı bir sorun gibi geldi.

O iki parçanın değeri arasında 30 TL yoktur niye değiştirsin? Sanki 1080 Ti söküp 1050 Ti taktı. Sürücü sorunudur baştan yüklersen %90 düzelir. Demek bu konuya yazan teknoloji cahillerinin aynısı başına gelse olmayan şey için olay çıkaracaklar.

AMD tabanlı laptoplarda genel bir sorun sürücü güncelleme sonrası isim değişikliği olabiliyor( yazılımsal bir problem ) "adamı sopayla dövmeye gidin "diye bir yorum gördüm ciddi değilsiniz sanırım. Ki kolay bir işlem değil ayrıca verdiğin uğraşa değmez o ekran kartı için.

Kimse fotoğrafa bakmamış galiba. Başlığı okuyup mekan bas diyen tipler doluşmuş hemen. Kart değerli bir kart değil mobil GPU değişimi aşırı zordur ve bozma ihtimali yüksektir, aklı olan bu riski almaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı