Bilgisayarcı bilgisayara BIOS virüsü bulaştırmış olabilir mi?

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Tekrar bu konuya dönmek istemezdim ancak büyük ihtimalle artık bununla ilgili son konum.

Bilgisayarcı bilgisayarın herhangi bir donanımına virüs bulaştırmış ya da virüslü bir donanımı benim bilgisayarıma takmış olabilir mi? Böyle bir şey olduysa bunu antivirus tespit edebilir mi? Edemezse bundan nasıl kurtulabilirim? Ve son olarak benim bilgisayarıma bilgisayarcı BIOS virüsü gibi bir virüs bulaştırmış olabilir mi?

1) BIOS'a virüs bulaştırırsa anakarta bulaştırmış olur zaten.
2) işlemciye virüs bulaştırabiliyorsa mahalle bilgisayarcısı olmaz zaten.

Hocam ama zaten BIOS virüslerinin sadece IP üzerinden yapılan saldırılarla bulaşabileceğini duymuştum bundan dolayı BIOS virüsünün bulaşması ihtimalini kaldırdım ortadan. Bunun dışında bir donanıma bulaşamaz kesin bir şekilde değil mi?

Hocam ama zaten BIOS virüslerinin sadece IP üzerinden yapılan saldırılarla bulaşabileceğini duymuştum bundan dolayı BIOS virüsünün bulaşması ihtimalini kaldırdım ortadan. Bunun dışında bir donanıma bulaşamaz kesin bir şekilde değil mi?
Hayır imkanı yok.

Yani donanımlara falan da virüs bulaştırmış olamaz değil mi?
Hayır.
Bir de BIOS virüsü veya başka bir özel virüs (tespit edilemeyen saldırı ile bulaştırılan) bilgisayarcıya bulaşabilir mi?
Bunu bilmemin imkanı yok, gidip o bilgisayarcıyı komple taramam lazım bilgisayarcının kendisi dahil. Gerçekten artık bu kadar endişelenmeniz doğru değil. Bilgisayarınızda yüzlerce Bitcoin falan mı tutuyorsunuz HDD'nizi cüzdan olarak mı kullandınız anlamadım neden bu kadar endişeleniyorsunuz?

Hayır.

Bunu bilmemin imkanı yok, gidip o bilgisayarcıyı komple taramam lazım bilgisayarcının kendisi dahil. Gerçekten artık bu kadar endişelenmeniz doğru değil. Bilgisayarınızda yüzlerce Bitcoin falan mı tutuyorsunuz HDD'nizi cüzdan olarak mı kullandınız anlamadım neden bu kadar endişeleniyorsunuz?

Hocam bilmiyorum niye bu kadar endişelendiğimi.

Bir de dediğim gibi BIOS virüsleri veya o özel virüsler saldırı ile bulaşıyor değil mi?

Geri
Yukarı