Bilgisayarcı sistem parçalarını değiştirmiş

Böyle adamlar, suçunu da kabul etmiyor. Bana gelen bunlar diyecektir. Biraz uğraştıcı olabilir.

Ben PC' ciye götürdüğümde insaflı çıkmıştı, parçaları değişmiş ama eski parçarı da poşete koyup vermişti :D.

Konuşun o bakkal ile.
Umarım durumu kabullenir de alırız parçaları hocam. Adam en kötü 1500TL lik bilgisayarı 400TL'ye çevirmiş.

Önceden dediğim gibi bilgisayarcıya veya profesyonel bir teknik servise cihazlarınızı emanet etmeden önce fotoğrafını çekin. Bilgisayarcı zaten işini bilen birisi ise parça değişmeden veya onarmadan önce sizi arayıp bilgilendirir. Umarım kuzenin bilgisayar kasasının içinin fotoğrafını çekmiştir yoksa çok uğraşıp durursunuz. O parçaları o adama yar etmeyin. Ufak tefek bir parça falan almamış, değişmemiş resmen soyup soğana çevirmiş.

Kasayı direkt kap kaç yapsa bile bundan daha az sıkıntı çektirtirdi.

Kasayı direkt kap kaç yapsa bile bundan daha az sıkıntı çektirtirdi.
En azından suçlunun kim olduğu belli. Şimdi bir sürü zırva cümle ile geçiştirecek kesin.
Önceden dediğim gibi bilgisayarcıya veya profesyonel bir teknik servise cihazlarınızı emanet etmeden önce fotoğrafını çekin. Bilgisayarcı zaten işini bilen birisi ise parça değişmeden veya onarmadan önce sizi arayıp bilgilendirir. Umarım kuzenin bilgisayar kasasının içinin fotoğrafını çekmiştir yoksa çok uğraşıp durursunuz. O parçaları o adama yar etmeyin. Ufak tefek bir parça falan almamış, değişmemiş resmen soyup soğana çevirmiş.
Hocam bana vermesini istemiştim, tamir edemesem bile sorunlu parçayı tespit eder değiştirirdim.
Asıl güven faktörü ise satın aldığı yer olmasıydı ve buna güvenip gitti bıraktı. İnsan, müşterisini soyar mı ya?
Kasayı ilk gördüğümde Ekran karının IO kısmının değiştiğini görmüştüm zaten. Kendi kendime iyimser bir şekilde
''Demek ki sorun ekran kartında imiş, umarım muadil bir şey takmıştır." dedim.
Kart GT1030, RX550 ayarı idi, yani iyi kötü iş yapar. Adam GT710 takmış, el insaf ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı