Mahalle bilgisayarcıları bilgisayar parçalarını nereden alıyor?

creative01

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bir mahalle bilgisayarcısına oyun kolu almak için gittim ve gözüme kestirdiğim iki oyun kolunu inceledim ve ürünlerin üzerindeki etiketin birinde 120 lira öteki üründe ise 250 lira yazıyordu. Sonra cep telefonumdan internetteki güncel fiyatlarını görünce şok oldum. Bilgisayar bakkalının 120 lira etiket fiyatı ile sattığı ürün internette 58 lira ve yine bilgisayar bakkalının 250 lira etiketle sattığı ürün internette 119 lira adam %150 kazıkla bilinçsiz tüketiciyi kandırma pesinde yuh diyorum artık. Sonra kendisine sattığı oyun kolunun internet üzerindeki fiyatını gösterince bilgisayar bakkalından aldığım cevap "biz bu ürünleri o fiyata alamıyoruz demesi bana hiç inandırıcı gelmedi. Bu nedenle sizlere soruyorum arkadaşlar mahalle bilgisayarcıları bilgisayar parçalarını nereden alır?

Bugün bir mahalle bilgisayarcısına oyun kolu almak için gittim ve gözüme kestirdiğim iki oyun kolunu inceledim ve ürünlerin üzerindeki etiketin birinde 120 lira öteki üründe ise 250 lira yazıyordu. Sonra cep telefonumdan internetteki güncel fiyatlarını görünce şok oldum. Bilgisayar bakkalının 120 lira etiket fiyatı ile sattığı ürün internette 58 lira ve yine bilgisayar bakkalının 250 lira etiketle sattığı ürün internette 119 lira adam %150 kazıkla bilinçsiz tüketiciyi kandırma pesinde yuh diyorum artık. Sonra kendisine sattığı oyun kolunun internet üzerindeki fiyatını gösterince bilgisayar bakkalından aldığım cevap "biz bu ürünleri o fiyata alamıyoruz demesi bana hiç inandırıcı gelmedi. Bu nedenle sizlere soruyorum arkadaşlar mahalle bilgisayarcıları bilgisayar parçalarını nereden alır?
internetteki ile o adamın giderleri aynı demi. birilerini suçlamadan önce biraz düşünün isterseniz.

Adamı suçlaması yanlış tabii ki fakat burada "Adamın giderleri var." deyip boşuna duyar kasmaya gerek yok. Teknolojik ürün satmak için dükkan açmak kadar saçma bir şey yok eğer birden fazla dükkan açmayacaksanız. Böyle dükkanlar da kalmadı zaten artık hepsi çöküyor. Adamlar bakkal gibi teknolojik ürün satıyor dükkanda. Aynı ürünler çok daha ucuza internette var iken hiç bir anlamı yok, satış yapamazsın.

Adamı suçlaması yanlış tabii ki fakat burada "Adamın giderleri var." deyip boşuna duyar kasmaya gerek yok. Teknolojik ürün satmak için dükkan açmak kadar saçma bir şey yok eğer birden fazla dükkan açmayacaksanız. Böyle dükkanlar da kalmadı zaten artık hepsi çöküyor.
Sen hastasın.

Dükkan işletmek kolay tabii. Kira yok, gelir vergisi yok, KDV yok...

%100 uzerinde kar yapmak bana gore haramdir. Elbette kazanacak ancak kul hakkina girmeden.
İnternetteki ile o adamın giderleri aynı değil mi? Birilerini suçlamadan önce biraz düşünün isterseniz.

Az kazansin abi %100 uzerinde kar kul hakkina girmektir. %40 %50 neyine yetmiyor yok boyle bir dunya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı