Bilgisayarcı sistem parçalarını değiştirmiş

Evet dostlar, size şimdi bilgisayarcının yaptığı rezilliği anlatacağım.
Kuzenimin bilgisayarı sorunlu olduğundan aldığı yere götürmüş. Bana ver bakayım demiştim de.
Bilgisayar gelmiş, bana X programı yükle tamam dedim. Aldım getirdim eve.
Açtım kasayı bir de ne göreyim? :D
Çift fanlı ASUS 7770 yerine cücük gibi bir kart var. Tahmin ettim GT710 olduğunu ve öyle idi.
Belleklere bakıyorum, Hyper X pasif soğutmalı bellekler vardı yerine sıradan Kingston bellekler gelmiş.
Adam akıllı bellek miktarını aynı tutmuş. 8 GB.
Bakkal abim durur mu?
Anakarta da el atmış, üzerinde i5 4670 ve giriş seviyesi hatırladığım ASUS anakart vardı.
Yerine ASUS IPMIP r1.02 model 1.nesil destekli bir anakart. İşlemciye bakmadım henüz, yüksek ihtimal I3540 ya da Pentium'dur.
Adam insaflı DDR 3 vermiş. 🤣
Diğer kalan donanımlar aynı gibi. Geriye bir şey kalmadı zaten.
Buradan o ahlaklı, dürüst abime teşekkür ediyorum, böyle devam etsin.
Yani hesap sormaya gideceğim de, ne diyebilirim kanıt yok.
Assolist GT710 ve yandaşları.

Eki Görüntüle 922453

Eki Görüntüle 922454

Eki Görüntüle 922455

Şimdi baktım i7 870 imiş, driver pack arkadaşın ne güzel bir iş yaptığını kanıtlıyor zaten.
Güzelim donanımlar gitmiş en azından İ7 işlemci takmış ama yine de güzelim bilgisayar parçaları gitmiş.

Ya o adam benim bütün sistemimi değiştirecek, ben öyle susup oturacağım, yok öyle.

Bu kadar da şeref yoksunu olunmaz arkadaş. Yemin ediyorum şöyle konuları gördükçe konu sahibinden çok benim ayarım bozuluyor.

Ya o adam benim bütün sistemimi değiştirecek, ben öyle susup oturacağım, yok öyle.

Bu kadar da şeref yoksunu olunmaz arkadaş. Yemin ediyorum şöyle konuları gördükçe konu sahibinden çok benim ayarım bozuluyor.
Hocam bende fena bilendim ama insanlar bilgisayardan anlamayınca böyle çok kolay bir şekilde kandırabiliyorlar.
Sorsam, İ5 yerine İ7 taktım daha ne istiyorsun der.
Kuzenimin hakkını aramaya gideceğim de, elde kanıt yok bir şey yok insafına kaldık.

Hocam bende fena bilendim ama insanlar bilgisayardan anlamayınca böyle çok kolay bir şekilde kandırabiliyorlar.
Sorsam, İ5 yerine İ7 taktım daha ne istiyorsun der.
Kuzenimin hakkını aramaya gideceğim de, elde kanıt yok bir şey yok insafına kaldık.
Elde nasıl kanıt olmaz zaten biliyorsun parçaları daha nasıl kanıt olsun? Zaten sinirli bir şekilde götürürseniz o kasayı emin olun kanıt falan aramadan olayı hallederler.

En azından suçlunun kim olduğu belli. Şimdi bir sürü zırva cümle ile geçiştirecek kesin.

Hocam bana vermesini istemiştim, tamir edemesem bile sorunlu parçayı tespit eder değiştirirdim.
Asıl güven faktörü ise satın aldığı yer olmasıydı ve buna güvenip gitti bıraktı. İnsan, müşterisini soyar mı ya?
Kasayı ilk gördüğümde Ekran karının IO kısmının değiştiğini görmüştüm zaten. Kendi kendime iyimser bir şekilde
''Demek ki sorun ekran kartında imiş, umarım muadil bir şey takmıştır." dedim.
Kart GT1030, RX550 ayarı idi, yani iyi kötü iş yapar. Adam GT710 takmış, el insaf ya.
Asla bırakmayın hocam peşini. GT710, Intel UHD 6** serisi GPU'ların bile gerisinde bir ekran kartı. Gerekirse kavga çıkartın resmen kundaklamış akrabanızı.

Evet dostlar, size şimdi bilgisayarcının yaptığı rezilliği anlatacağım.
Kuzenimin bilgisayarı sorunlu olduğundan aldığı yere götürmüş. Bana ver bakayım demiştim de.
Bilgisayar gelmiş, bana X programı yükle tamam dedim. Aldım getirdim eve.
Açtım kasayı bir de ne göreyim? :D
Çift fanlı ASUS 7770 yerine cücük gibi bir kart var. Tahmin ettim GT710 olduğunu ve öyle idi.
Belleklere bakıyorum, Hyper X pasif soğutmalı bellekler vardı yerine sıradan Kingston bellekler gelmiş.
Adam akıllı bellek miktarını aynı tutmuş. 8 GB.
Bakkal abim durur mu?
Anakarta da el atmış, üzerinde i5 4670 ve giriş seviyesi hatırladığım ASUS anakart vardı.
Yerine ASUS IPMIP r1.02 model 1.nesil destekli bir anakart. İşlemciye bakmadım henüz, yüksek ihtimal I3540 ya da Pentium'dur.
Adam insaflı DDR 3 vermiş. 🤣
Diğer kalan donanımlar aynı gibi. Geriye bir şey kalmadı zaten.
Buradan o ahlaklı, dürüst abime teşekkür ediyorum, böyle devam etsin.
Yani hesap sormaya gideceğim de, ne diyebilirim kanıt yok.
Assolist GT710 ve yandaşları.

Eki Görüntüle 922453

Eki Görüntüle 922454

Eki Görüntüle 922455

Şimdi baktım i7 870 imiş, driver pack arkadaşın ne güzel bir iş yaptığını kanıtlıyor zaten.
Kardeşim senin bilgisayarın 8gb kaldırmıyordu ben senin için 4gb yaptım i3 yerine pentium 4 taktım canavar oldu senin bilgisayar :D

Keşke İstanbul'da olsaymış ziyaret ederdim.

Bu arada gidin hakkınızı arayın. Gereği yapılmazsa da şikayet edin.
Hakkımı arayacağım zaten.
Adam o kadar hafif parçalar takmış ki kasa kuş gibi.
Burada onlarca kişinin belasını aldı, bizim de ahımızı, şimdi kazanacağı üç kuruş ona bereketli olur mu?

Geri
Yukarı