Bilgisayarcıda çalışarak bilgisayar toplamak

procosmos

Centipat
Ben 15 yaşındayım. Lise 1'im. Okul 6 Eylül'de açılıyor. Tanıdığımız bir bilgisayarcı abi var, onun dükkanında çalışarak en azından bilgisayar paramın yarısını çıkartabilir ve bir tecrübe edinmiş olur muyum ve önerileriniz var mı? Evde boş boş oturuyorum, bir iş yapayım en azından. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet mantıklı ancak ne kadar iş bildiğinize bağlı sizi yanına almayı teklif etti mi? Gerçi format atmak gibi basit işlerden bile 50TL alıyorlar eğer format atmayı bile biliyor iseniz tüm gün oturursunuz müşteri gelince karşılarsınız formatlık bir durum var ise format atar 50 TL alırsınız günde 5 kişi gelse bu şekilde 250 TL oluyor 100TL'si size kalsa günlük iyi para. Kısaca mantıklı bir iş ben olsam giderdim.

Bence gayet mantıklı ancak ne kadar iş bildiğinize bağlı sizi yanına almayı teklif etti mi? Gerçi format atmak gibi basit işlerden bile 50TL alıyorlar eğer format atmayı bile biliyor iseniz tüm gün oturursunuz müşteri gelince karşılarsınız formatlık bir durum var ise format atar 50 TL alırsınız günde 5 kişi gelse bu şekilde 250 TL oluyor 100TL'si size kalsa günlük iyi para. Kısaca mantıklı bir iş ben olsam giderdim.
Sanırsam hayatınızda hiç çalışmadınız. İsterse günde 1000 bilgisayara format atsa da işverenin belirlediği haftalığı alır.

Format atmayı biliyorum ama onun dışında çok bilgim yok eğer bilgisayarcı kabul ederse haftaya başlarım ve bugün bilgisayarla ilgili araştırmaya başlayacağım az çok temeli.

Sanırsam hayatınızda hiç çalışmadınız. İsterse günde 1000 bilgisayara format atsa da işverenin belirlediği haftalığı alır.
Doğru hatalı bir hesaplama oldu ve evet hayatımda hiç çalışma gereği duymadım henüz o yüzden biraz eksiğim olabilir, ben bir an dükkanı arkadaşın gibi hesap ettim kusuruma bakmayın :D

Geri
Yukarı