Bilgisayar toplamak için nerede çalışıp para kazanılabilir?

CnmsnMami

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Kendimi bildim bileli oyunlarla iç içeyim.
Valorant'ta yüksek ranklarda oynuyorum (yücelik, immo) ama evde PC olmadığı için internet kafelerde sürünüyorum saati olmuş 17TL gerçekten kendime PC toplamak istiyorum. Ama gel gelelim ki bütçe yok öğrenci adamız. Yaz tatilinde 15.000TL'lik kasa toplamak istiyorum. Sizce bu bütçeyi hangi işten çıkarırım? Yaş 16 hocam.

Kardeşim sadece valorant oynuyorsan 15.000 liralık bilgisayara ihtiyacın yok. Onu bi söyleyeyim. 3-4 bin liraya CS:GO açabilecek bir pc topla. Sonra faceite kayıt ol premium al. Bir ayda eğer 200 win kazanabilirsen Faceit sana bir adet Gut knife gamma doppler değeri 2800 TL. Artı 70 bin Faceit Puanı veriyor. O Faceit puanıyla da mağazadan 1500 liraya yakın item çekebilirsin. Yani komisyonu çıkarsak sana 4000 lira para gelir 1 ayda. O itemleri CS:GO sitelerinde satarsın, üstüne birde 3-4 bin liraya aldığın bilgisayarı satarsın en düşük ihtimal cebinde 7-8 bin lira para kalır. Bununla da bir sistem toplayabilirsin.

Merhaba,
Valorant'ta yüksek ranklarda oynuyorum (yücelik, immo) ama evde PC olmadığı için internet kafelerde sürünüyorum saati olmuş 17TL gerçekten kendime PC toplamak istiyorum. Ama gel gelelim ki bütçe yok öğrenci adamız. Yaz tatilinde 15.000TL'lik kasa toplamak istiyorum. Sizce bu bütçeyi hangi işten çıkarırım? Yaş 16 hocam.
Bizim burda 2 saati 17 TL

Saati 17 TL'mi?
Hocam nerede 17 TL oldu merak ettim şimdi biz dükkanı kapatalı 1 ay oldu neredeyse saati 10 TL'di bizde.

Kasanin içinde 3090 falan var 250Hz monitör falan var koltuklar xDrive ama gerçekten de fiyatı çok yüksek günlük harçligimla bile aç kalsam bile 2 saat bile oynayamıyorum.

@JBKARTAL

@JBKARTAL

Bizim burada 2 saati 17 TL.

Saati 17 az değil mi?

Hocam yılbaşında 7 liraya oynuyorduk biraz daha düşük donanımlı internet kafeye gittiğimde 5 liraydi şimdi 7 lira olan 17
5 lira olansa 15 lira olmuş gençleri sömürüyolar.

@JBKARTAL

Saati 17 az değil mi?

Hocam yılbaşında 7 liraya oynuyorduk biraz daha düşük donanımlı internet kafeye gittiğimde 5 liraydi şimdi 7 lira olan 17
5 lira olansa 15 lira olmuş gençleri sömürüyolar.

Merhaba,
Vay be. Son internet kafeye gittiğimde saati 500.000TL filandı.
Bence öncelikle ucuz bir kasa alın. Daha sonra internet kafeye vereceğiniz paralarla yükseltirsiniz.

EVGA GTX970 ssc 4 GB​

Intel Core i5-3340 dört çekirdek 3.10 GHz işlemci​

pcwinmax H61-LW Intel H61 1600 MHz DDR3 soket 1155 mATX anakart pcwinmax​

Kingston 8 GB DDR3 1333MHz KVR1333D3N9/8G PC 210022781​

canar 951rd ATX bilgisayar kasası​

Bu şekilde orta ayarlarda 60 FPS üstü görürsünüz bazı parçaları ikinci el alırsanız uyguna gelir.

Vay be. Son internet kafeye gittiğimde saati 500.000TL filandı.
Bence öncelikle ucuz bir kasa alın. Daha sonra internet kafeye vereceğiniz paralarla yükseltirsiniz.

Hocam haklısınız da bu parayı nasıl alacagimi buldum önümüzdeki yaz tatilinde stajda asgari ücret verilecekmiş o zamana kadar asgari ücret 8-9k olur diye düşünüyorum üzerine babam da biraz para ekler 120 FPS üstü verecek bir PC toplarim diye ümit ediyorum. Zamanın hızlı geçmesini diliyorum 😄

Saati 17 TL'mi?
Hocam nerede 17 TL oldu merak ettim şimdi biz dükkanı kapatalı 1 ay oldu neredeyse saati 10 TL'di bizde.
hocam Kayseri de bulunuyor internet kafe resimdeki

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-11-02-19-32-47-837_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2022-11-02-19-32-47-837_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı