Bilgisayarcıdan alacağım bilgisayara format atmak

Adam sen benim attıgım formatı atamazsın diyor ben de güvenlik endişesi içindeyim. Cihaz eski çünkü sadece bir oyunu oynamak için alacağım zaten. O da bunu biliyor, tüm işe yaramayan uygulamarı kapattıgını ve özel bir ayar yaptıgını söyledi. Ben format atmak istiyorum ama ne olur ne olmaz nasıl onun yaptıgı gibi performansı arttırım? Ya da bana yalan mı söyledi acaba?

Allah allah işe bak, neyse bu yöntem bize de öğretsin yav parası neyse verelim 😂. İçiniz rahat bir şekilde formatınızı atın eğer alacaksanız, ki eğer bütçenizi söylerseniz belki size daha iyi bir alternatif bulabiliriz. Böyle bakkalların çoğunun yalan makinesi olduğunu ve alacağınız bir üründe memnun kalmama şansınızın yüksek olduğunu unutmayın.

Son düzenleme:
Adam sen benim attıgım formatı atamazsın diyor ben de güvenlik endişesi içindeyim. Cihaz eski çünkü sadece bir oyunu oynamak için alacağım zaten. O da bunu biliyor, tüm işe yaramayan uygulamarı kapattıgını ve özel bir ayar yaptıgını söyledi. Ben format atmak istiyorum ama ne olur ne olmaz nasıl onun yaptıgı gibi performansı arttırım? Ya da bana yalan mı söyledi acaba?
Bence de içinde şüphe varsa at altı üstü format sanki gizli karışımı var 😀😀

Yalan söylemiş. Kendiniz de bu rehberlere bakarak format atabilirsiniz ve gereksiz hizmetleri kapatabilirsiniz.

Piyasada 3. parti iso'lar var bazı hizmetler uygulamalar falan kapatılmış ama tabi bunlar 3. parti olduğu için güvenilir değiller. Onu kurar muhtemelen. Format attırma, kendin formatı atıp gereksiz hizmetleri kapatabilirsin. Bir fark olmaz.

Ya şimdi sen o ISO yu 1 dakika az karıştırsan ve tuzunu azıcık daha fazla atarsan kötü olur. Bide fırını 200° ye ayarla.(!)
Yani bir insan formatı nasıl daha güzel atabilir. Ne yapıyor da daha güzel oluyor. Oradan bilgisayar almanızı tavsiye etmem. Format konusunda bunu yapan bilgisayar konusunda neler neler yapar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı