Bilgisayarcılar bizi kazıklıyor mu?

Wmir

Hectopat
Evet baslıkta da yazdığı gibi bilgisayarcilar bizi kazıkliyor mu? Maalesef çoğu bilgisayarcı böyle ama işini düzgün yapanlarda var. Size yaşadığım bir olayı anlatayım.

Birkaç sene önce benim Samsung laptopum vardı çöktüğü için bir bilgisayarciya götürdüm.
Saat 1 civarı bilgisayarciya PC'yi verdim.

Bana birkaç saat sonra gel demişti.
Saat 4'de almaya gittiğimde bana bir sorun çıktığını haftaya anca yapabileceğini söyledi. Ben de tamam deyip gitmiştim gitmez olsaydım keşke PC'yi ondan alsaydım ama geçmiş zaman ışte neyse.
Aradan 1 hafta geçti adamın yanına gittim. Bu bilgisayar olmuyor dedi ben bu suphelendim ama adama bir şey demedim.

Başka bu yere gittim ışte orta dedi bu disk bicimledirilmis tek parça diye 320 GB dedi ben şaşırdım diske bakmak istediğimi söyleyip açtırdım. O da sağ olsun açtı baktım disk western digital benim disk Samsung'du. Burada bu diski denedik disk kafa vuruyor. Allah Allah dedim.
Artık gec olduğu için eve gittim. Ertesi gün ilk gittiğim PC'cinin yanına gittim sen benim HDD'yi degistirmissin dedim. Karışmış olabilir dedi. Pek inanmadım bayağı bir. Uğraştık sonra adam depodan benim HDD'yi getirip taktı. Sonra format attı 5 kuruş para vermem dedim. O da tamam dedi. (Bence benim diski çaldığı için öyle dedi). Oradan çıktım bir daha da oraya hayatta gitmem.

Yani siz siz olun her zaman güvendiğiniz yere gidin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı