Bilgisayarcının sürdüğü termal macun miktarı fazla mı?

adardemir

Decapat
Daha fazla  
Az önce PC'mi macun yenilmek için bir bilgisayarcıya götürdüm. Normalde kendim alırdım sürerdim ama kargo sürecini bekleyecek kadar vaktim yoktu, adamda aksa markasının paketli bir macunu vardı. Hangi model bilmiyorum ama macunun 250 TL olduğunu söyledi, tüpün hepsini sıktı. Normalde müdahale edecektim ama adama işini mi öğreteceğim diye müdahale etmedim, sizce hangi modeli olabilir ve modelini tahmin ederseniz kaç gram tüpün hepsi fazla gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlarda ortalama 1gr, hatta daha az sürüldüğünü düşünürsek, 1 tüp tabii ki çok fazla. Macunun da vasat bir model olduğunu düşünüyorum, kaliteli macun kullanan bilgisayarcı görmedim.

Az önce PC'mi macun yenilmek için bir bilgisayarcıya götürdüm. Normalde kendim alırdım sürerdim ama kargo sürecini bekleyecek kadar vaktim yoktu, adamda aksa markasının paketli bir macunu vardı. Hangi model bilmiyorum ama macunun 250 TL olduğunu söyledi, tüpün hepsini sıktı. Normalde müdahale edecektim ama adama işini mi öğreteceğim diye müdahale etmedim, sizce hangi modeli olabilir ve modelini tahmin ederseniz kaç gram tüpün hepsi fazla gelir mi?
Hocam bir şey söyliyecem ama, şuan bilgisayarcılar normal kullanıcılardan daha az şey biliyorlar.

Bir tüp en düşük 1 gram olur. 1 gram ise tek bir çip için çok fazla.
0.5 gr olanlarda var
Fazla sıkmasının hiç bir zararı yok

Yani zararı yok derken hasar vermez ama olması gerektiğinden biraz daha fazla ısınır ve temizlemesi zor olur.
İnce bir tabaka olmalı. Dışına da taşabilir. Kesinlikle fazla sürülmemeli.
Sadece temizlemesi zor olur bir daha ki sefere, soğutucuyu monte ettiğinde zaten varsa fazlası dışarı akıyor. 50 defa test edildi, bu termal macunu X'de yapsan Y de yapsan ortaya nokta da sıksan tüpü de boşaltsan bir anlamı yok az sürmediğin sürece hepsi aynı sonucu veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı