Bilgisayarcının sürdüğü termal macun miktarı fazla mı?

1 gramlık tüp için bile çok fazla kullanılmış demektir. Ne kadar sürdüğünü ve tüpün boyutunu bilemeyiz tabi. Ama thermal grizzly bile o kadar pahalı değil. İnceden çakmış gibi.

0.5 gr olanlarda var

Fazla sıkmasının hiç bir zararı yok
Sanırım kartın devre elemanlarına yayılan bir macun görmediniz şu ana kadar.Fazla koyulmamalı.

Sadece temizlemesi zor olur bir daha ki sefere, soğutucuyu monte ettiğinde zaten varsa fazlası dışarı akıyor. 50 defa test edildi, bu termal macunu X'de yapsan Y de yapsan ortaya nokta da sıksan tüpü de boşaltsan bir anlamı yok az sürmediğin sürece hepsi aynı sonucu veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sonucu verebilir ya da vermeyebilir,burada önemli olan etrafa yayılmaması.Macunun metal bazlı olduğunu ve çok sürmekten sebep anakarta laptop fanı sayesinde yayıldığını düşünün.

Tüpün hepsini sıkmaya gerek yok. Kabın rengini hatırlıyor musun?

Kabın rengini hatırlamıyorum sanırım üstünde progress ya da Processor yazıyordu ama adam sıkınca ince geliyordu .o şekilde işlemcinin her köşesine sıktı macunu. zaten kabın içinden çıkan spatula ile de yaydı macunu .PC'yi çalıştırmamda bir sakınca var mı yoksa tekrar götürüp macunu söktüreyim mi?

Merak ettim toplamda kaç para aldı.

Normalde 280 dedi benden 250 aldı.

Normal şartlarda ortalama 1gr, hatta daha az sürüldüğünü düşünürsek, 1 tüp tabii ki çok fazla. Macunun da vasat bir model olduğunu düşünüyorum, kaliteli macun kullanan bilgisayarcı görmedim.

Markası Akasa hocam ortalama bir model.

İnce bir tabaka olmalı. Dışına da taşabilir. Kesinlikle fazla sürülmemeli.

Fazla derken ne kadar mesela düzgün bir şekilde yayıldıysa da yine risk var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım kartın devre elemanlarına yayılan bir macun görmediniz şu ana kadar. Fazla koyulmamalı.

Aynı sonucu verebilir ya da vermeyebilir, burada önemli olan etrafa yayılmaması. Macunun metal bazlı olduğunu ve çok sürmekten sebep anakarta laptop fanı sayesinde yayıldığını düşünün.

Allah Allah ne zamandır termal macunlar metal bazlı iletkenlerden yapılıyormuş? Hahahaha fazla koyulsun demiyoruz zaten koysan da sorun olmaz diyoruz. Bilmiyorsanız yorum yapmayın her şeye.

Allah Allah ne zamandır termal macunlar metal bazlı iletkenlerden yapılıyormuş hahahaha fazla koyulsun demiyoruz zaten koysanda sorun olmaz diyoruz bilmiyorsanız yorum yapmayın her şeye.

Hocam termal macunun fazla olması ısı iletkenliğini yavaşlatır. Olabildiğince ince bir katman sürülmeli. Yani az sürmek fazla sürmekten daha iyidir.

Allah Allah ne zamandır termal macunlar metal bazlı iletkenlerden yapılıyormuş? Hahahaha fazla koyulsun demiyoruz zaten koysan da sorun olmaz diyoruz. Bilmiyorsanız yorum yapmayın her şeye.
Saçma konuşmayın.
Örnekleri var,ben metal bazlı olduğunu düşünün dedim,hepsi metal bazlıdır demedim.Yazmadan önce araştırın,işkembeden atmayın.

Saçma konuşmayın.
Örnekleri var,ben metal bazlı olduğunu düşünün dedim,hepsi metal bazlıdır demedim.Yazmadan önce araştırın,işkembeden atmayın.
Hala boşa devam ediyorsun onun adı termal macun değil sıvı metal ikisi farklı şeyler 😂

Hala boşa devam ediyorsun onun adı termal macun değil sıvı metal ikisi farklı şeyler 😂

Termal macun adı altında geçiyor, ben konu atıyorum siz inanmamak için çaba sarf ediyorsunuz. Neye inanmak isterseniz ona inanın. İsterseniz 0.5G koyun, isterseniz 10G koyun. Termal macunun içindeki bileşenin ne olduğu önemli yine, 2 ürün de termal macun adı altında geçiyor. Yine örnek atarım hiç sorun değil. Dik başlılıkta üstünüze yok gibi görüyorum.
Likit metal denilen şey, piyasada adı geçtiği üzere termal macun olarak satılıyor. Daha fazla konuşmayın, siz de biliyorsunuz bunu. Adını ne koyarsınız ben bilmem, piyasadaki ürünler böyle alıyor.
Sizin kendinizi haklı çıkarmanız için başta silikon bazlı termal macun demeniz gerekirdi.

Geri
Yukarı