Bilgisayarcının Windows kurulumu için 130 TL istemesi

Nesi riskli bir işlem? Riskli olan ne var Allah aşkına?

BIOS kuracakmış, mahalle bilgisayarcısı kuracakmış, güleyim bari.

Sinerji bile montaj ve test için 70 lira istiyor. Normal bir fiyat değil 130TL.

Hocam onların şubesine gitmek zor. Bilgisayarcı 100TL'ye montaj yaparsa, 35TL'ye Windows 10 Key alırsa 130TL.

Bilgisayar toplamak hakkında bilgisi yoksa bence en mantıklısı bilgisayarcıdan destek almak. 12.000 TL vermiş eninde sonunda. Hassas parçalar olduğu için en ufak harekette ciddi sorunlara yol açabilir. Sistem toplamak için 100 TL uygun bence. Windows' u, güncellemeleri kendinizde kolaylıkla yaparsınız.

Kaç ay kapalı kaldılar bu tarz bilgisayarcılar 50 liranın lafını etmemek gerek.
Kaç ay kapalı kaldı diye beni tokatlamasına izin mi vereceğim yani?
Arkadaşım niye bir insanı "mahalle bilgisayarcısı" olarak nitelendiriyorsun mahalle bilgisayarcısı bilgisayarcılardan değil mi adam Windows kuracaksa BIOS'da kuracaktır emin ol senin o dediğin "mahalle bilgisayarcısı" bana bunların hepsini yaptı.
Mahalle bilgisayarcısı değil de ne? Kurumsal mı?
Hocam onların şubesine gitmek zor. Bilgisayarcı 100TL'ye montaj yaparsa, 35TL'ye Windows 10 Key alırsa 130TL.
Windows 10 Key almıyor ki. KMSPico ile kuruyor veya CMD ile etkinleştirme süresini uzatıyor.

Arkadaşlar fiyatın nesi normal? 1 saat sürecek basit bir işleme gerçekten 130TL vermenin nesi mantıklı?
Herşey saate göre mi değerlendiriliyor. Mesela logocular. Mesela adam 1 saate logo yapıyor 150TL'ye satıyor. O zaman adam hak etmiyor mu? Bu arada sistem montajı ve windows kurulumu o kadar kısa sürmüyor. Bir de Pahalı sistemlerde ekstra uzun sürüyor daha fazla parçadan dolayı.

Öyle sitelerin böyle yapmasının sebebi o siteden tüm sistemi toplu olarak almandan kaynaklanıyor.
Test yapmazsa daha pahalıya patlar onlara. Sistemi topluca vermek işlerine geliyor. Belki de iadeden gelen bileşenleri takıyorlardır bilinmez. Ben şahsen montaj yapılmasın diye 150TL fazladan verirdim.

"Bilgisayarcı" : Mahallenizin çiğ köfte dükkanının hemen yanındaki, led tabelası ile şehrimize renk katan, genelde ismi Dursun-İsmet-Ali-Mehmet-Hasan olan teknik personeli ile, toplumumuzun özel insanlarıdır.
Sektör olarak bir format atımı canı olsa da, seviyoruz. ☺️

Nesi riskli bir işlem? Riskli olan ne var Allah aşkına?

BIOS kuracakmış, mahalle bilgisayarcısı kuracakmış, güleyim bari.

Sinerji bile montaj ve test için 70 lira istiyor. Normal bir fiyat değil 130TL.

Arkadaşım bilgisayarı kurarken bir hata yapsa sorumluluk onda bir de öyle düşün. Bu arada mahalle bilgisayarcısı diyerek adamı neden küçümsüyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı