Bilgisayarcının Windows kurulumu için 130 TL istemesi

Ben sırf kablolamayı beceremiyorum diye topladığım sıvı soğutmalı sistemin montajına 200 TL vermeye bile razıydım. Lakin işini gerçekten iyi yapan biri olması durumunda. 12 bin liralık sistemin montajı + Windows kurulumu ve muhtemelen sürücüleri falan da yükler ve 130 TL istemesi çok normal bir fiyat. Ucuz değil ama pahalı da değil.

Normalde ücret almaması lazım, tabi aralarında nasıl bir pazarlık geçti bilmiyorum şöyle bir şey olmuş olabilir ; Satıcı pek kar edemedi, kurulumdan ücret talep edip biraz daha kar sağlamak istemesi.

Ona bakılırsa forumda pc toplama başlığında tavsiye ettiğimiz sistemleri alırken siteler montaj ve windows için daha fazlasını istiyor :)

12000 TL'den kar yapmıştır tabi ki yani tamamen insanlığına bağlı fakat piyasayı biliyorsunuz kaç ay kapalı kaldı kimi zaman dükkanları.

Normalde ücret almaması lazım, tabii aralarında nasıl bir pazarlık geçti bilmiyorum şöyle bir şey olmuş olabilir; satıcı pek kar edemedi, kurulumdan ücret talep edip biraz daha kar sağlamak istemesi.

Ona bakılırsa forumda PC toplama başlığında tavsiye ettiğimiz sistemleri alırken siteler montaj ve Windows için daha fazlasını istiyor :)

12000 TL'den kar yapmıştır tabii ki yani tamamen insanlığına bağlı fakat piyasayı biliyorsunuz kaç ay kapalı kaldı kimi zaman dükkanları.

Yok hocam parçaları başka bir yerden almış monte için getirmiş.

Ama bilgisayarı monte etmek riskli bir işlem eğer bir kabloyu yanlış takarsa veya herhangi bir parçayı yanlış takmak kısa devreye sebep olabilir.
Nesi riskli bir işlem? Riskli olan ne var Allah aşkına?
Arkadaşım bak adam tüm parçaları birleştirecek BIOS Windows falan kuracak nereden baksan 1.5 2 saatini alır normal 130 TL hala bana kızgın atıyorsun.
BIOS kuracakmış, mahalle bilgisayarcısı kuracakmış, güleyim bari.
Normalde ücret almaması lazım, tabi aralarında nasıl bir pazarlık geçti bilmiyorum şöyle bir şey olmuş olabilir ; Satıcı pek kar edemedi, kurulumdan ücret talep edip biraz daha kar sağlamak istemesi.

Ona bakılırsa forumda pc toplama başlığında tavsiye ettiğimiz sistemleri alırken siteler montaj ve windows için daha fazlasını istiyor :)

12000 TL'den kar yapmıştır tabi ki yani tamamen insanlığına bağlı fakat piyasayı biliyorsunuz kaç ay kapalı kaldı kimi zaman dükkanları.
Sinerji bile montaj ve test için 70 lira istiyor. Normal bir fiyat değil 130TL.

Geçen bilgisayarcıya gittim içeride bir adam vardı. PC parçalarını almış bilgisayarcıya kurması için gelmiş. Ben o sırada bekliyorum sıradaydım. Bilgisayara adam 12.000 TL civarı bir şey vermiş. Bilgisayarcı komple sistemi kurmak (kasa monte falan anladınız siz) Windows kurma vs 130 TL istedi. Adam ise bu ücrete fazla dedi. Sizce bilgisayarcı fazla ücret mi istedi? Adam 12.000 TL vermiş burada 130 Tl'ye laf yapıyor. Bazı insanlar çok garip :D.
Montaj 100 windows 30 gibi düşünürsek bence çok da fazla değil. Çünkü geçen arkadaşıma bilgisayar topluyordum ve saatlerce uğraştık kablolamanın ve montajın düzgün olması için. Yani 10 parçalık puzzle gibi değil. Emek istiyor. Sizin dediğiniz gibi de durum biraz komik. Hem 12.000TL ver PC'ye sonra montaja ve windowsa 130 pahalı bul. Diğer yerlerin çoğunda daha da pahalıdır bence. 100den aşağı bu ikisinin yapılacağını sanmam.

Ama bilgisayarı monte etmek riskli bir işlem eğer bir kabloyu yanlış takarsa veya herhangi bir parçayı yanlış takmak kısa devreye sebep olabilir.
Sen PC içindeki bir kabloyu kırmadan başka yere tak, kısa devre masrafın benden. Parayı çok bulanların gelir vergisi, kira, haftalık yapacağın iş vb. durumlardan haberi yok.

Nesi riskli bir işlem? Riskli olan ne var Allah aşkına?

Sinerji bile montaj ve test için 70 lira istiyor. Normal bir fiyat değil 130TL.

Kaç ay kapalı kaldılar bu tarz bilgisayarcılar 50 liranın lafını etmemek gerek.

Arkadaşım niye bir insanı "mahalle bilgisayarcısı" olarak nitelendiriyorsun mahalle bilgisayarcısı bilgisayarcılardan değil mi adam Windows kuracaksa BIOS'da kuracaktır emin ol senin o dediğin "mahalle bilgisayarcısı" bana bunların hepsini yaptı.

Yeni konular

Geri
Yukarı