Bilgisayarda anlık donma ve cızırtı şeklinde ses gelmesi

specterco

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: İ7 11800H
GPU: 3060 MAX-P
RAM: 16 GB
Merhaba.
Bilgisayarım da oyun oynarken veya YouTube'dan video izlerken bile bir, iki saniye donuyor. Ve donma sırasında cızırtılı bir ses çıkıyor. (bazen yüksek seste bazen düşük seste) bilgisayara hiçbir şekilde müdahale edemiyorum.
Bilgisayarımın özelikleri:
Monster Tulpar T5 v21.6
İşlemci: Intel Core i7 11800H.
Ekran kartı: RTX 3060 Max-P 130W ve dahili ekran kartı.
SSD: 1.)Crucial CT500P5SSD8 2.)Samsung 980 500 GB olan.
RAM: Crucial DDR4 3200 MHz (2x8)
Ben SSD testi yaptığımda Samsung SSD 3500-3000 okuma yazma değeri diyordu ama 3000-2300 okuma yazma çıktı test sonucunda.
Valoran oynarken oyun sırasında donma olduğunda oyun arkada devam ediyor ama ekran donuk ve cızırtılı bir ses veriyor bilgisayar.
Bu sorun olduğunda işlemci (oyun) süresi 0,9 vaya 1,2 den donma olduktan sonra grafikte 1000 ms ye çıktığını görüyorum yardımcı olabilir misiniz?
Windows 11 Pro kullanıyorum 10 Pro'da da vardı.

Garantiye yollamanı tavsiye ederim. Soğutma sisteminde sıkıntı ya da hasarlı bir parçası olabilir.

2 sefer garantiye yolladım soğutma sisteminde bir sorun yokmuş. Sorunu çözdüklerini söylediler ama çözülmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de benzer sorun olmustu anakartta çıkmıstı sorun tamir edilince düzelmişti.

Sorunun neden kaynaklandığını ben bulup garantide yaptırmaya çalışacağım artık. Sağol

Sorun olduğunda dahili ekran kartı devreden çıkıp bir anlık 3060'a geçiyor sonra tekrar geri dönüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı