Bilgisayarda antivirüse ihtiyaç var mıdır?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese merhaba! Bilgisayarımda şu an ESET kullanmaktayım ve 9-10 günü falan kaldı. Silmeyi düşünüyorum artık. Sizce sildikten sonra antivirüse gerek var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller!

Gerek var, standart ev kullancısı da olsanız gerek var. En azından Defender aktif tutun. Zararlı yazılımların bulaşması için artık kullanıcı aktivitesine dahi gerek olmuyor. Riske atmaya değmez.

Normal bir kullanıcı için Defender yeterlidir. Ancak KSC-Free gibi bir alternatif varken kullanılmasını çok önermem.

Hocam crackli oyun/program vs. indirmiyorsanız, öyle bilmediğiniz linklere falan tıklayıp herhangi bir dosya da indirmiyorsanız gerek yok ama bu ve bu tarz şeylerle uğraşıyorsanız kullanmanız çok daha iyi olacaktır.

Normal bir kullanıcı ve güvenilir yerlerden indirme yapıyorsan gerek yok keza ben antivirüs programı kullanmıyorum.

Herkese merhaba! Bilgisayarımda şu an ESET kullanmaktayım ve 9-10 günü falan kaldı. Silmeyi düşünüyorum artık. Sizce sildikten sonra antivirüse gerek var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi Sosyaller!

İnternette gördüğünüz her dosyayı indirmiyorsanız ve korsan kullanmıyorsanız Windows'un antivirüsü yeter.

Herkese merhaba! Bilgisayarımda şu an ESET kullanmaktayım ve 9-10 günü falan kaldı. Silmeyi düşünüyorum artık. Sizce sildikten sonra antivirüse gerek var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi Sosyaller!

Ben hiçbir zaman kullanmadım bence gerek yok.

Aklı ve bilinci yerinde olan biri için mi? Hayır. Ama sürekli değişik sitelere girip bilmediği yazılımları indirirse evet.

Geri
Yukarı