Antivirüse gerek var mıdır?

Gereklidir. KSC-Free öneririm.

Antivirüs candır. Ben en az iki tane bulundururum PC’de. Ayrıca haftada bir fotmat atarım ki virüsler barınamasın. Temizlik candır.
Haftada bir format ne kardeşim. SSD'nin kıyametini getireceksin yakında herhalde.

Ben en az iki tane bulundururum PC’de
En az 2 mi? OS kararlılığı artık bitmiştir o zaman.

Sisteminizde güvenlik kavgası çıkar yakında.

Mesela film falan indireceğim oradan da trojan gelse mesela ben antivirüsle temizlesem bir sıkıntı çıkar mı?
AV ilk etapta zararlının bulaşmasını engelleyeceği için sorun olmaz.

Son düzenleme:
Sizce ekstradan antivirüs kurmak gerekli midir yoksa Microsoft Defender yeterli midir? Birilerinden antivirüs programları önce kendisi virüs yüklüyor sonra kendisi yakalayıp siliyor diye durmuştum. Ayrıca trojan virüslerinden kurtulmak mümkün müdür?
PUP diye bir reklam yazılımı var ve bilgisayarı yavaşlatıyor diye biliyorum.
Her görüntülenen reklamlardan virüs bulaşabileceği anlamına geliyor yanlış anlamadıysam.

Sizce ekstradan antivirüs kurmak gerekli midir yoksa Microsoft Defender yeterli midir? Birilerinden antivirüs programları önce kendisi virüs yüklüyor sonra kendisi yakalayıp siliyor diye durmuştum. Ayrıca trojan virüslerinden kurtulmak mümkün müdür?

Evet gerek var 1-2 ay önce deneyimledim site ismide veriyorum adı yaygın olduğu için oradan av indirecektim (turkhackteam)
Av indirdim daha bilmiyorum hiçbir şey virüs hakkında yükledim açtım Windows Defender hiçbir şekilde koruyamadı ve bilgisayarıma trojan girdi o yüzden tavsiye ederim av umarım ceza almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı