Antivirüse gerek var mıdır?

Sizce ekstradan antivirüs kurmak gerekli midir yoksa Microsoft Defender yeterli midir? Birilerinden antivirüs programları önce kendisi virüs yüklüyor sonra kendisi yakalayıp siliyor diye durmuştum. Ayrıca trojan virüslerinden kurtulmak mümkün müdür?

Ne yaptığını biliyorsan gerek yok. Sadece oyun için kullanılan bir bilgisayar için gereksiz ama önemli dosyalar vs. bulunuyorsa kullanabilirsin. Ben 6 yıldır hiçbir antivirüs kullanmıyorum ve bir sorun yaşamadım. Son birkaç senedir bilinçli kullanıyorum diyebilirim ama öncesinde de virüsle ilgili bir sorunum olmadı.

Bence kullanın hocam. Sadece sizin indirmenizle değil siz hiç bir şey yapmadan başınıza gelebilecek şeyler de var. Geçenlerde intel işlemcilerin bir açığı vardı yanlış hatırlamıyorsam siz hiç bir şey yapmadan bilgisayarınıza erişilebiliyordu.

Windows Defender gayet yeterli. 6 yıldır bir tane anti virüs programı kurmadım bir kere sıkıntı yaşamadım. Anti virüs kullanıp bilgisayara ek yük bindirmeye gerek olduğunu düşünmüyor.

Eğer böyle değişik değişik sitelere girmiyorsan gerek yok hocam antivirüs'e.

Mesela film falan indireceğim oradan da trojan gelse mesela ben antivirüsle temizlesem bir sıkıntı çıkar mı?

Bir çok antivirüs programını denedim. Gerek arayüzleri gerek olmadık yerlere müdahale etmeleri derken ben piyasadaki ücretli antivirüs yazılımlarının virüsün kendisi olduğuna karar verdim.

Gerekli durumlarda Windows Defender fazlasıyla yeterli. Bilinçli bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum, bir derdim tasam yok.

Kullanmayın tabii canım, sonra böyle konu açarken bulursunuz kendinizi:

"Ama ben zekiyim, bilinçli kullanıcıyım, bilmediğim şeyleri indirmiyorum, GTA 5 ÖLÜMSÜZLÜK HİLESİ.RAR dosyalarını açmıyorum" dediğinizde de girdiğiniz bir siteden haberiniz olmadan çerezlerden - reklamlardan virüs yediğinizde yine yukardaki konuyu açarken bulursunuz kendinizi.

"Ama ben zekiyim, bilmediğim şeyleri indirmiyorum, GTA 5 ÖLÜMSÜZLÜK HİLESİ.RAR dosyalarını açmıyorum" dediğinizde de girdiğiniz bir siteden haberiniz olmadan çerezlerden virüs yediğinizde yine yukardaki konuyu açarken bulursunuz kendinizi.
Sonunda bilen biri. Herkesin "tabii ki antivirüs olmadan olur mu?" diyeceğini sanmıştım. Herkes "ne gerek var antivirüs'e" demiş.

"Ama ben zekiyim, bilinçli kullanıcıyım, bilmediğim şeyleri indirmiyorum, GTA 5 ÖLÜMSÜZLÜK HİLESİ.RAR dosyalarını açmıyorum" dediğinizde de girdiğiniz bir siteden haberiniz olmadan çerezlerden virüs yediğinizde yine yukardaki konuyu açarken bulursunuz kendinizi.
20 yıllık PC kullanıcısı olarak kesinlikle katılmıyorum. Çok değil, biraz bilinçli olmanın yeterli olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı