Çözüldü Bilgisayarda DirectX yüklü olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

295069

Hectopat
Ben LoL'de eski DX9 modunu kullan yaptım. Fakat DirectX yüklü mü bilmiyorum. Çalıştırdan DxDiag baktım fakat bulamadım. Bir de DX9 dediği için 9'u yüklemenin bir farkı olur mu? Yoksa en üstünü yükleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Direct X geriye dönük uyumludur. Yani sisteminizde en güncel ne varsa o olur. Direct 12 olması 9 olmadığı anlamına gelmez. Zaten uygulamalar eski sürümlerdeki kütüphaneyi kullanıyorsa yani 9 sürümünde olan bir kütüphaneyi kullanıyorsa bunu oyun kurarken kurar :)

Kurmazsa de siz elle kurabilirsiniz:

Yanlış bilgi
Ben LoL'de eski DX9 modunu kullan yaptım. Fakat DirectX yüklü mü bilmiyorum. Çalıştırdan DxDiag baktım fakat bulamadım. Bir de DX9 dediği için 9'u yüklemenin bir farkı olur mu? Yoksa en üstünü yükleyebilir miyim?

Ekran kartının içinde geliyor diye biliyorum grafik sürücüleri ile.

Artı -2 Eksi
Direct X geriye dönük uyumludur. Yani sisteminizde en güncel ne varsa o olur. Direct 12 olması 9 olmadığı anlamına gelmez. Zaten uygulamalar eski sürümlerdeki kütüphaneyi kullanıyorsa yani 9 sürümünde olan bir kütüphaneyi kullanıyorsa bunu oyun kurarken kurar :)

Kurmazsa de siz elle kurabilirsiniz:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DirectX'i buradan yükleyebilirsin, eksik DirectX sürümlerini ve dosyalarını onaracaktır.

DirectX'i buradan yükleyebilirsin, eksik DirectX sürümlerini ve dosyalarını onaracaktır.

Bu işlem DX9 kurar. 10, 11 ve 12 Windows ile gelmekte.

Ek olarak hiçbir şey yapmanıza gerek yok. DirectX sistemde kuruludur.
Tamamdır. Tekrar baktım görebildim 12 yüklüymüş

Ek olarak 12 yüklüyse bende DX9 modunu açmamın bana bir faydası olmaz sanırsam. Intel HD kullanıyorum. Anladığım kadarıyla açarsam 9 kullanacak açmazsam 12 hangisi daha performans verir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı