Bilgisayarda ethernet kablosuyla internete bağlanılmıyor

• Konuyu başlatan Tokia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 122

Tokia

Femtopat
Daha fazla  
Selam, az önce bilgisayarımı açtığımda internete bağlı değildi. Normalde Ethernet kablosuyla bağlı zaten modem de direkt dibinde bilgisayarın. Kabloyu daha da ittirdim sonra bağlandı ama hiçbir şeyi açmıyordu. Discord'un güncellemesini yapmıyordu yani.
Yeniden başlattım. Sonra tarayıcım açıldı ve mfsconnecttest.com/redirect açıldı ama hiçbir şey yok. Sadece sitenin adı. Sonra da bir IP çıktı. Büyük ihtimalle benim IP'm. Şu an Ethernet kablosunu çıkar tak falan denesem de değişen bir şey yok. Her şey kusursuz yani Ethernet bağlı ama internet yok.

Selam, az önce bilgisayarımı açtığımda internete bağlı değildi. Normalde Ethernet kablosuyla bağlı zaten modem de direkt dibinde bilgisayarın. Kabloyu daha da ittirdim sonra bağlandı ama hiçbir şeyi açmıyordu. Discord'un güncellemesini yapmıyordu yani.
Yeniden başlattım. Sonra tarayıcım açıldı ve mfsconnecttest.com/redirect açıldı ama hiçbir şey yok. Sadece sitenin adı. Sonra da bir IP çıktı. Büyük ihtimalle benim IP'm. Şu an Ethernet kablosunu çıkar tak falan denesem de değişen bir şey yok. Her şey kusursuz yani Ethernet bağlı ama internet yok.
Yönetici izni olan cmd ekranına:
Kod:
ipconfig /flushdns

netsh advfirewall reset

repair-bde

Şu çözümü denermisin

Çözebildinmi.
Kusura bakmayın 1 saat süreli uyarı almıştım. Çözemedim, zaten kapalı olarak gözüküyor.

Yönetici izni olan cmd ekranına:
Kod:
ipconfig /flushdns

netsh advfirewall reset

repair-bde
Olmadı, hala aynı.

Telefonda internet var mı bir de Chrome ile dene.

Kusura bakmayın da tam anlayamadım neyi Chrome'da deneyeyim?

Bu arada internet telefonda da yok. Wi-Fi ile gezindiğimde çekmiyor. Yani var 5 çubuk fakat yok. Yüklemiyor.

Kusura bakmayın da tam anlayamadım neyi Chrome'da deneyeyim?

Bu arada internet telefonda da yok. Wi-Fi ile gezindiğimde çekmiyor. Yani var 5 çubuk fakat yok. Yüklemiyor.
Mobil veri kullanıyorum.

Geri
Yukarı